Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MF planuje po dwa przetargi obligacji/ mies. i nieregularnie - bonów w 2020 r.

0
Podziel się:

Warszawa, 29.11.2019 (ISBnews) - Plan emisji obligacji skarbowych na 2020 r. zakłada przeprowadzanie dwóch przetargów sprzedaży obligacji w miesiącu, z wyjątkiem grudnia, w którym planowany jest jeden przetarg, podało Ministerstwo Finansów, przedstawiając kalendarz podaży na przyszły rok. Resort nie wyklucza także przetargów bonów skarbowych, które będą odbywać się nieregularnie w zależności od potrzeb.

MF planuje po dwa przetargi obligacji/ mies. i nieregularnie - bonów w 2020 r.

"Plan emisji obligacji skarbowych na 2020 r. zakłada przeprowadzanie w miesiącu dwóch przetargów obligacji (sprzedaży albo zamiany w zależności od sytuacji budżetowej i rynkowej), z wyjątkiem grudnia, w którym planowany jest jeden przetarg" - czytamy w komunikacie.

Terminy przeprowadzania przetargów zostały zaplanowane na czwartek, z wyjątkiem przetargów w dniach: 24 stycznia, 5 czerwca, 6 listopada i 11 grudnia (przetargi w piątek). W kalendarzu uwzględniono harmonogram posiedzeń RPP, EBC i Fed oraz terminy zapadalności obligacji, podkreślił resort.

W zależności od sytuacji rynkowej możliwe są modyfikacje przedstawionego kalendarza, w szczególności rezygnacja z przeprowadzania przetargu, zastrzeżono także.

Resort podał też, że emisja bonów będzie się odbywać w zależności od sytuacji budżetowej i rynkowej.

"Przetargi bonów będą odbywać się nieregularnie w zależności od potrzeb (mogą być organizowane w dowolnym dniu tygodnia)" - napisano także w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)