Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFiPR: Wnioski w programie 'Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje' do 14 maja

0
Podziel się

Termin składania wniosków w programie "Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje", w którym mikro-, małe i średnie firmy mogą ubiegać się o dotacje na opracowanie i wdrażanie innowacyjnych technologii, rozwiązań, produktów czy usług upływa 14 maja, przypomina Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Budżet całkowity programu to 100 mln euro, z czego 85 mln euro stanowią środki z Funduszy Norweskich, a 15 mln euro to wkład krajowy.

MFiPR: Wnioski w programie 'Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje' do 14 maja
bEqYFbCJ

"Program umożliwi przedsiębiorcom realizację projektów innowacyjnych przyjaznych środowisku polegających na zmianie procesów technologicznych, zastosowaniu nowych ekologicznych rozwiązań oraz wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów ekologicznych, w tym rozwój innowacji w obszarze wód śródlądowych czy morskich" - czytamy w komunikacie.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie w czterech obszarach:

- zielone technologie, 50 mln euro,

bEqYFbCL

- niebieskie technologie dla sektora gospodarki morskiej i śródlądowej, 10 mln euro,

- technologie ułatwiające codzienne funkcjonowanie osobom z ograniczeniami funkcjonalnymi, w tym osobom starszym, 18,7 mln euro,

- małe granty na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw zarządzanych przez kobiety we wszystkich trzech powyższych obszarach tematycznych, 15 mln euro.

Poziom dofinansowania uzależniony jest od rodzaju udzielonej pomocy publicznej.

bEqYFbCR

"Dodatkowo premiowane będą projekty, które zakładają współpracę z partnerami z Norwegii. To szansa na wymianę doświadczeń, dobrych praktyk, dzielenie się wiedzą. Takie partnerstwo przyczyni się do wzmocnienia kontaktów gospodarczych oraz transferu innowacyjnych technologii" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Program wdraża Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

bEqYFbDm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)