Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFPR: Fundusze UE wesprą projekt firmy Astronika, która opracuje Astro-Moduły

0
Podziel się

Warszawa, 14.04.2020 (ISBnews) - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz operująca w sektorze kosmicznym spółka Astronika podpisały umowę na realizację projektu w ramach realizowanego z Funduszy Europejskich konkursu Szybka Ścieżka - Technologie kosmiczne. Wartość projektu to 10 mln zł, z czego 75% dofinansowania pochodzi z Programu Inteligentny Rozwój (POIR), podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR). 

MFPR: Fundusze UE wesprą projekt firmy Astronika, która opracuje Astro-Moduły
bEpHLvyt

Projekt zakłada przygotowanie Astro-Modułów - gotowej gamy rozwiązań do satelitów, które inżynierowie będą mogli wykorzystać w projektowanych przez siebie konstrukcjach.

"Technologie kosmiczne to awangarda innowacji. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Astronika będzie mogła rozwinąć skrzydła i realizować projekty, wpisujące się w trend New Spacea" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

"Udzielamy różnorodnej pomocy firmom dotkniętym przez działanie koronawirusa, ale mam nadzieję, że kolejne przedsiębiorstwa będą sięgać po granty w trwających konkursach Szybkiej Ścieżki. Fundusze Europejskie otwierają furtkę polskim firmom w podboju sektora kosmicznego" - dodała.

bEpHLvyv

Budowanie satelitów jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Projektowane przez spółkę Astro-Moduły mają pozwolić na szybkie dostarczenie do klienta niezawodnego rozwiązania, które w danej klasie satelitów (w tym przypadku do 500 kg) może być łatwe do zaadaptowania do szczególnych wymagań misji, wskazano.

bEpHLvyW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)