Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

MI: PLL LOT wznowiły połączenia krajowe z Warszawy do 7 miast

0
Podziel się

Loty krajowe zostały wznowione dziś, połączeniem Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Szczecina, podało Ministerstwo Infrastruktury. W tym etapie "rozmrażania" rynku lotniczego przewoźnik oferuje połączenia z Warszawy do 7 miast.

MI: PLL LOT wznowiły połączenia krajowe z Warszawy do 7 miast
(Mateusz Wlodarczyk / Forum)
bErRYhQl

"1 czerwca 2020 r. rozpoczął się pierwszy etap rozmrażania rynku lotniczego. Uruchomione zostały połączenia krajowe - loty na trasach między Warszawą i Szczecinem, Gdańskiem, Krakowem, Rzeszowem, Wrocławiem, Poznaniem i Zieloną Górą będą odbywać się w większości przypadków dwa razy dziennie. Pierwszy lot odbył się z warszawskiego Lotniska Chopina do szczecińskiego Goleniowa" - czytamy w komunikacie.

"Stoimy u progu wyjścia z epidemii, przywracając kolejne sektory gospodarki. Branża lotnicza jest kluczowa dla rozwoju nowoczesnej gospodarki, jej dynamiczny rozwój może być prawdziwym kołem zamachowym, które pchnie Polskę do grona najbogatszych krajów świata" - powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała, cytowany w komunikacie.

Polskie Linie Lotnicze LOT miały ponad 10 mln pasażerów w 2019 r. Jedynym udziałowcem PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza.

bErRYhQO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)