Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
03.03.2020 11:25

Milton Essex chce pozyskać do 1 mln euro z IPO i myśli o kolejnej emisji akcji

Milton Essex zamierza pozyskać z pierwotnej oferty publicznej akcji nie więcej niż równowartość 1 mln euro i zapowiada, że rozważy kolejną emisję akcji pod koniec 2021 r., poinformował wiceprezes Radosław Solan. Debiut spółki na NewConnect planowany jest na II kw. 2020 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Będziemy chcieli pozyskać nie więcej niż równowartość 1 mln euro. Biorąc pod uwagę współfinansowanie z NCBR, tyle środków powinno nam wystarczyć" - powiedział Solan podczas konferencji prasowej.

W opublikowanym wczoraj dokumencie ofertowym spółka podała, że w ramach publicznej emisji akcji serii L zamierza przeprowadzić budowę księgi popytu w dniach od 17 do 19 marca, zaś zapisy na akcje potrwają od 23 marca do 1 kwietnia. W terminie do 22 marca zaplanowano ustalenie ceny emisyjnej i ewentualne wyodrębnienie transzy dużych inwestorów oraz transzy małych inwestorów.

Środki z emisji do 2 750 tys. nowych akcji serii L zostaną przeznaczone przede wszystkim na finalizację prac związanych z pierwszym urządzeniem do diagnozy alergii, jego rejestrację, badania kliniczne i program pilotażowy urządzenia.

Według Solana, spółka nie ma obecnie konkurencji na rynku, ale badania różnych firm będą rozwijać się w tym kierunku i zapewne konkurencja kiedyś się pojawi.

"Chcielibyśmy uzyskać rejestrację tego urządzenia do końca I poł. tego roku co pozwoli nam na szybszą komercjalizację. Zakładamy, że w marcu 2021 będziemy mieli wyprodukowanych pierwszych 10 urządzeń i przeprowadzony program pilotażowy tak, żeby być gotowym na targi medyczne w Dusseldorfie w listopadzie 2021 r. Dopiero wtedy zapewne będziemy chcieli pomyśleć o kolejnej emisji, ale o jakiej wartości i po jakiej wycenie to wcześnie jeszcze o tym mówić" - powiedział wiceprezes.

Dodał, że spółka jest już po badaniach klinicznych, ale żeby wejść na rynek komercyjny musi przeprowadzić program pilotażowy.

"Chcielibyśmy przebadać co najmniej 500 pacjentów w 4 ośrodkach w Europie" - podkreślił Solan.

Jak wyjaśnił, dla wyrobów medycznych przebieg badań klinicznych jest inny niż dla farmacji. Badania tzw.pre-kliniczne, które przeprowadziła spółka na 100 pacjentach w jednym ośrodku w Polsce są wystarczające dla rejestracji urządzenia.

Przedstawiciele spółki dodali, że planują także podpisanie co najmniej jednej umowy partneringowej z producentem leków/testów alergicznych, producentem urządzeń medycznych lub dystrybutorem urządzeń medycznych. Będzie również dążyć do powstania własnego centrum badań klinicznych i własnego ośrodka szkolenia dla lekarzy.

Jak szacuje spółka, doprowadzenie projektu do wejścia na rynek wymaga nakładów w kwocie 15,3 mln zł z czego pozyskano grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na koszty kwalifikowane w kwocie 11,1 mln zł.

Spółka poinformowała także, że jej polityka dywidendowa zakłada wypłatę w wysokości co najmniej 50% zysku.

Milton Essex SA jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu zaawansowanych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Kluczowy produkt spółki - SkinSense przeznaczony jest do zautomatyzowanej diagnostyki odpowiedzi alergicznej tkanki skórnej i wykorzystuje najnowsze technologie do nieinwazyjnego obrazowania hiperspektralnego obejmującego swoim zakresem pasmo dalekiej podczerwieni LWIR (Long-Wave Infra-Red).

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz