Notowania

energetyka
11.02.2019 11:44

Minister energii żąda od spółek poufnych informacji z pominięciem innych akcjonariuszy

Krzysztof Tchórzewski kolejny raz "bez żadnego trybu" zwrócił się do podległych Ministerstwu Energii spółek o udostępnienie poufnych informacji. W większości są to spółki giełdowe, czyli spełnienie prośby ministra byłoby dyskryminacją innych akcjonariuszy i złamaniem prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Dyjuk/FORUM)
To nie pierwsza sytuacja, gdy Krzysztof Tchórzewski próbuje obejść ustawę o obrocie instrumentami finansowymi.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", pismo do spółek zostało wysłane 1 lutego. Ministerstwo Energii domaga się w nim - w ramach nadzoru właścicielskiego - o udostępnienie informacji o wykonaniu planu za 2018 r. i o stanie realizacji strategicznych inwestycji.

Aż siedem z dziewięciu firm, do których zwrócił się resort Krzysztofa Tchórzewskiego, to spółki giełdowe, które obowiązuje bardzo ścisły rygor polityki informacyjnej. Nie wolno im traktować żadnego akcjonariusza w sposób preferencyjny.

Pismo otrzymały PGNiG, PGE, Tauron, Enea, Energa, KGHM, JSW, PGG i Węglokoks. Tylko dwie ostatnie nie są notowane na giełdzie.

Związkowcy w miniony czwartek pikietowali pod siedzibą spółki w obronie prezesa Daniela Ozona. W poniedziałek napisali list do premiera
Gorąco w JSW. Związkowcy nie chcą już rozmawiać z resortem energii

Poinformowanie ministerstwa o wynikach finansowych oznaczałoby złamanie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, ponieważ takich informacji nie maja inni akcjonariusze - spółki jeszcze nie opublikowały raportów rocznych.

Spółki odpowiedziały ministrowi w terminie, ale w taki sposób, by nie narazić się Komisji Nadzoru Finansowego. Przekazały tylko te informacje, które już publikowały w raportach kwartalnych i bieżących.

Krzysztof Tchórzewski
Zamrożenie cen prądu opóźni się. Minister Tchórzewski wraca z Brukseli na tarczy

Gazeta zwróciła się do resortu Krzysztofa Tchórzewskiego, dlaczego żąda od spółek giełdowych informacji niedostępnych dla innych akcjonariuszy ale ministerstwo na razie milczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, wiadomości, gospodarka, krzysztof tchórzewski, giełda
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

BibiBrudni odrazajacy zli pisowcy kreatury

11-02-2019

AkcjonariuszKomuna

11-02-2019

regis592Kombinatorzy i hochsztaplerzy!!

Rozwiń komentarze (8)