Notowania

giełda
14.05.2019 16:51

MIR: Gwarancje Biznesmax z BGK pozwoliły na 150 mln zł kredytów dla MŚP

Gwarancje Biznesmax, oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), pozwoliły dotychczas na udzielenie przez banki łącznie 150 mln zł kredytów dla mikro, małych i średnich przedsięniorstw, poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIR).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Finansowanie innowacyjnych projektów z wykorzystaniem instrumentów zwrotnych, takich jak gwarancje, to ważna część Programu Inteligentny Rozwój. Z zadowoleniem obserwujemy rosnące zainteresowanie przedsiębiorców tą formą wsparcia i liczymy, że dynamicznie będzie przybywać  firm, które z niej skorzystały i zrealizowały swoje innowacyjne pomysły" - powiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Gwarancja to bezpłatne zabezpieczenie kredytu, udzielane przy współpracy z bankiem kredytującym. Pieniądze pochodzą ze środków Funduszu gwarancyjnego, dofinansowanego z programu Inteligentny Rozwój (POIR), wyjaśnia resort. Dzięki gwarancjom banki udzieliły już innowacyjnym mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom kredytów o wartości ponad 150 mln zł.

Gwarancja może być przeznaczona na zabezpieczenie kredytów finansujących projekty związane z rozwojem działalności gospodarczej firm. Wlicza się w to również wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw. Może ona objąć kredyt nieodnawialny w złotych udzielony przez bank kredytujący. Przedsiębiorcy, którzy prawidłowo wykorzystają kredyt objęty gwarancją POIR, będą mogli również otrzymać dotację na spłatę znacznej części zapłaconych odsetek kredytowych, podano także.

 

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz