Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
14.07.2020 13:21

MK: W ramach programu 'Mój Prąd' złożono 100 tys. wniosków o dofinansowanie PV

W ramach programu "Mój Prąd" (I i II nabór) złożono dotychczas 100 tys. wniosków o dofinansowanie przydomowych instalacji fotowoltaicznych (PV), dzięki którym wygenerowana zostanie moc 560 MW, podało Ministerstwo Klimatu (MK).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dzięki programowi 'Mój Prąd' fotowoltaika prosumencka cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, czego potwierdzeniem jest liczba dotychczas złożonych wniosków. Dziś mamy okazję pogratulować stutysięcznemu wnioskodawcy, który dołączył do grona osób, które postawiły na zieloną energię. Polacy coraz chętniej inwestują w fotowoltaikę. Posiadanie instalacji PV to z jednej strony oszczędności na rachunkach za prąd, z drugiej oczywiste korzyści dla środowiska, dlatego chcemy, aby takich instalacji przybywało. Dziś wiemy, że uruchomienie programu 'Mój Prąd' było doskonałym rozwiązaniem, które w istotny sposób przyczynia się do wzrostu liczby przydomowej fotowoltaiki" - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka, cytowany w komunikacie.

Dynamika przyrostu nowych instalacji fotowoltaicznych sprawia, że sektor energetyki słonecznej jest obecnie najszybciej rozwijającym się sektorem odnawialnych źródeł energii w Polsce, podkreślił resort.

"Moc zainstalowana w źródłach fotowoltaicznych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym wynosi obecnie 2108,9 MW, co oznacza wzrost o 175,14%, porównując rok do roku" - dodał pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister Ireneusz Zyska.

Eksperci Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poza obsługą "Mojego Prądu" przyglądają się rynkowi i potrzebom wnioskodawców, dlatego program nieustannie się rozwija. Ułatwienia, które już funkcjonują, to: rozpatrywane szybciej niż papierowe wnioski online (od 31 marca), pełnomocnik w programie (od 22 maja) oraz integracja z innym rządowym programem pn. "Czyste Powietrze" (od 15 maja).

"Mój Prąd" to jeden z największych w Europie programów finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Warunkiem skorzystania z programu jest umowa kompleksowa regulująca kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z wytworzonej mikroinstalacji, przypomniano.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2020

:)A 0zostalo rozpatrzone pozytywnie :) witamy e panstwie pis

17-07-2020

LeonNa odpowiedz trzeba chwile zaczekac. Z tego co wiem w pierwszej kolejności odpowiedzi dostana ci, których wnioski były pełne i bezbłędne. Nam … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)