Notowania

technologie
27.06.2019 17:35

Mniej plastiku w portfelu. Wirtualne karty płatnicze już w Polsce

Polski sektor bankowy pozostaje w światowej czołówce najnowocześniejszych. Alior Bank jako jeden z pierwszych na świecie wprowadził do swojej oferty wirtualne karty wielowalutowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
Alior Bank wprowadził do swojej oferty dla firm wirtualne karty płatnicze

Wirtualne karty płatnicze jak sama nazwa wskazuje nie posiadają formy plastikowej. Są w pełni przeznaczone do dokonywania płatności online. Jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie do swojej oferty (na razie skierowanej jedynie do przedsiębiorców – red.) wprowadził je Alior Bank.

Andrzej Adamczyk sam zachęca do korzystania z aplikacji do płatności na autostradach. To będzie nowy standard
Trzy autostrady, masa problemów. Kierowcy dostali kolejny system płatności

Karty zaoferowane przez Alior Bank we współpracy z Mastercard będzie można powiązać z nawet 23 rachunkami walutowymi i dokonywać nimi płatności online bez ponoszenia kosztów przewalutowania.

Wielowalutowa karta wirtualna w ramach usługi Smart Data umożliwia samodzielne generowanie jednorazowego numeru karty do każdej transakcji, co zapewnia poufność danych i wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji, podano.

Polski BLIK globalnie zbliżeniowy. Prezes Mastercard o polskich innowacjach

- Wirtualne karty biznesowe w usłudze Smart Data ułatwiają również przedsiębiorcom sprawną i skuteczną kontrolę wydatków dokonywanych online oraz planowanie budżetów. Dzięki integracji danych o zakupach z systemami księgowymi firmy, klient ma możliwość zatwierdzania wydatków pracowników, generowania kompleksowych raportów oraz szczegółowych analiz i podsumowań dotyczących płatności dokonywanych kartami, ich dynamiki i struktury rodzajowej. Usługa umożliwia również wielopoziomową akceptację dokumentów dotyczących płatności oraz zatwierdzanie płatności kartami w ramach utworzonej struktury firmy – ocenił Marek Sołtysiak, dyrektor departamentu produktów dla klientów biznesowych.

Jak wskazał dyrektor ds. rozwoju biznesu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Mastercard Europe Damian Zieliński, płatności kartami wirtualnymi są jednym z najdynamiczniej rozwijających się rodzajów płatności wśród firm w Europie - teraz także w połączeniu z kartą płatniczą wielowalutową do zakupów za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2019

HenioCyfrowej komuny kolejna odsłona.

29-06-2019

Obey138Revolut ma coś takiego od dawna. Miło że polskie banki zaczynają to wprowadzać

Rozwiń komentarze (2)