Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki: Będziemy podnosić zasiłek dla osób bezrobotnych do 1,2 tys. zł

14
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dzisiaj podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do poziomu 1,2 tys. zł oraz wprowadzenie dodatkowego zasiłku solidarnościowego dla osób, które tracą pracę z powodu pandemii COViD-19.

Morawiecki: Będziemy podnosić zasiłek dla osób bezrobotnych do 1,2 tys. zł
bErrtgsB

"Będziemy podnosić zasiłek dla osób bezrobotnych. Ten przyrost osób, które tracą pracę jest o wiele, wiele niższy niż wszystkie prognozy [...], ale jednocześnie ten przyrost jest, to są nowe tysiące osób, które straciły środki do życia" - powiedział premier w trakcie briefingu na terenie zakładu produkcyjnego ,,Flis" w Radziejowicach.

"Dlatego chcemy [...] zaproponować [...] dwa dodatkowe działania osłonowe: zasiłek dla bezrobotnych, który będzie podniesiony z poziomu dzisiejszego 860 zł do poziomu 1200 zł, ale także [...] dodatkowa osłona solidarnościowa, zasiłek trzymiesięczny dla osób, które teraz tracą pracę w wysokości 1300 zł" - podkreślił.

Zaznaczył, że celem jest zarówno wsparcie osób, które znalazły się "w tym [...] położeniu, ale też żeby umożliwić potem ich jak ponowny jak najszybszy powrót na rynek pracy" .

bErrtgsD

Podwyżki te - jak zapowiedział premier - mają zostać przedstawione w ramach kolejnych działań rządu w walce z pandemią.

Stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec marca 2020 r. wyniosła 5,4%, Według wstępnych danych w kwietniu wzrosła o 0,3 pkt proc. - do 5,7%.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu marca 2020 r. wyniosła 909,4 tys. osób. Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS)
wynika, że prawo do zasiłku przysługuje około 16% zarejestrowanych bezrobotnych.

bErrtgte
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(14)
Mariusz
rok temu
Podziękowania dla rządu za to, że myślą o ludziach który pandemia odebrała pracę, a co za tym idzie możliwość normalnego funkcjonowania. Utrata pracy i brak możliwości opłacenia rachunków to potworny stres i depresja.
Marek
rok temu
W wiekszosci przypadkow bezrobotni nie sa winni za swoja sytuacje. Czsto widac programy o masowych zwolnieniach. Ludzie sa zagubieni, placza. I takim wlasnie nalezy sie pomoc.
Kinga
rok temu
Premier kolejny raz pokazuje, ze wszyscy Polacy sa dla niego wazni.
bErrtgtf
zen6
rok temu
100% zgody z premierem jeśli chodzi o takie działanie. To się nazywa odpowiedzialne państwo, które dba o wszystkich swoich obywateli.
olik
rok temu
Popieram. Tak właśnie trzeba: myśleć o wszystkich.