Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Powstaną 2-mld fundusze modernizacji szpitali i szkół

19
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość (PIS) chce powołać m.in. fundusz modernizacji placówek służby zdrowia, fundusz 100 obwodnic, fundusz inwestycji w szkoły, fundusz kolei plus i fundusz remontowy, poinformował premier Mateusz Morawiecki. 

Morawiecki: Powstaną 2-mld fundusze modernizacji szpitali i szkół

"Po pierwsze stworzymy fundusz modernizacji placówek służby zdrowia, czyli szpitali. Będzie to fundusz na posiadający 2 mld zł i będzie uzupełniany w razie potrzeby. Utworzymy także fundusz 100 obwodnic do budowy obwodnic dla dużych, ale przede wszystkim średnich i małych miast" - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji programowej PiS.

Dodał, że zostanie powołany także fundusz inwestycji w szkoły, który również na początek będzie dysponował 2 mld zł i również będzie uzupełniany w razie potrzeby.

"Kolejny nasz punkt w programie to powołamy fundusz kolei plus i fundusz remontowy, z którego będą finansowane remonty 150 dworców" - dodał premier.

Morawiecki zapowiedział również ulgi dla przedsiębiorców kolejny wzrost płacy minimalnej.

"Proponujemy także liczenie ZUS-u od dochodu dla małych firm, aby było im łatwiej się rozwijać. Kolejne zmiany, to skokowe podniesienie ryczałtu dla MSP z 250 tys. euro do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro" - dodał premier.

Wskazał, że płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł już od 1 stycznia 2020 r.

Wcześniej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że płaca minimalna wzrośnie w Polsce do 3 tys. zł na koniec 2020 roku i do 4 tys. zł na koniec 2023 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(19)
michał
3 lata temu
A ktokolwiek zetknął się w realu z jakimkolwiek z tych funduszy?
zorro
3 lata temu
kochani rządziciele jeszcze tego nie było za czasów żadnego rządu aby tylu ludzi umarło w szpitalach czekając po kilkanascie godzin na pomoc za waszych rządów umieralność wśród obywateli wzrosła do lat okresu powojennego a taki mieliście piękne białe konferencje jareczku z Piechą i Sośnierzem
Agda
3 lata temu
To że powstanie fundusz nie znaczy że jakiś szpital dostanie pieniądze. Nie prościej jest płacić uczciwie szpitalom?
Xxxxx
3 lata temu
A ludzie dalej umierają na SORach. PiS rządzi już 4 lata!
jj
3 lata temu
Co z funduszem na 22 mosty ?