Notowania

transport
18.07.2019 16:09

Morawiecki: Wchodzi w życie ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, która dzisiaj weszła w życie ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości oraz zwiększeniu szans biznesu na tworzenie nowych miejsc pracy, wynika ze słów premiera Mateusza Morawieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
(Fot: WP.PL)

"To ogromna szansa na pobudzenie kolejnej wielkiej fali polskiego kapitalizmu" - powiedział szef rządu podczas spotkania z samorządowcami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, cytowany w komunikacie.

Jak zaznaczył premier, odtwarzanie połączeń, z których połowa zniknęła w ostatnich 20-stu latach, ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości oraz zwiększeniu szans biznesu na tworzenie nowych miejsc pracy.

"W 2019 r. na przywracanie połączeń autobusowych rząd przeznaczy 300 mln zł, a w każdym kolejnym roku po 800 mln zł. Dzięki temu obywatele z mniejszych miejscowości, do których dojazd był utrudniony lub niemożliwy, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia, itp." - czytamy także.

Morawiecki przypomniał, że rząd realizuje także program naprawy oraz budowy dróg samorządowych. Na jego cel przeznaczonych jest ok. 6 mld zł, podano także.

7 czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2019

vladPiS zniszczył PKS-y w 2006 r., teraz, kiedy część regionalnych PKS-ów, przejęły firmy z Izraela, jest za ich powrotem.

18-07-2019

RożekTylko kto zostanie kierowcą Autobusu Arriva na początek w UK płaci 9,36£ A chętnych brak Pozdro

18-07-2019

AndyKomuno wróć. NAJWAZNIEJSZE PANSTWOWE FIRMY ,ROLNICTWO (może wrócą do PGR ów).Dopłaty do czegoś co jest nieopłacalne .Oczywiście z pieniędzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)