Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MR o danych GUS: Wzrost płac pozostaje wciąż na wysokim poziomie

0
Podziel się:

Warszawa, 21.11.2019 (ISBnews) - Wzrost płac pozostaje wciąż na stosunkowo wysokim poziomie, uważają eksperci Ministerstwa Rozwoju.

MR o danych GUS: Wzrost płac pozostaje wciąż na wysokim poziomie
bEEnNWOd

"Osłabienie dynamiki zatrudnienia wpisuje się w długookresowy trend i jest wynikiem z jednej strony mniejszej niż w poprzednich latach dostępności siły roboczej, z drugiej natomiast zmniejszania się popytu na pracę. Mimo, że dane dotyczące dynamiki przeciętnego wynagrodzenia okazały się słabsze od oczekiwanych, warto mieć jednak na uwadze to, że wzrost płac pozostaje wciąż na stosunkowo wysokim poziomie" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (w których liczba pracujących przekracza 9 osób) w październiku 2019 r. wzrosło o 5,9% r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 2,5% r/r. W ujęciu miesięcznym, przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 2,5% i wyniosło 5 213,27 zł. Natomiast zatrudnienie w przedsiębiorstwach w ujęciu miesięcznym nie zmieniło się w ujęciu procentowym i wyniosło 6 383,3 tys. osób.

bEEnNWOG
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)