Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MR oczekuje nieznacznego przyspieszenia CPI w grudniu

0
Podziel się:

Warszawa, 29.11.2019 (ISBnews) - W grudniu nastąpi nieznaczne przyspieszenie tempa wzrostu wskaźnika CPI, prognozują eksperci Ministerstwa Rozwoju (MR).

MR oczekuje nieznacznego przyspieszenia CPI w grudniu

"Według szybkiego szacunku cen towarów i usług konsumpcyjnych, zaprezentowanego przez GUS, wskaźnik w listopadzie wzrósł o 0,1% w porównaniu z październikiem br. oraz o 2,6% w porównaniu z listopadem zeszłego roku. Szacunki te są zgodne z oczekiwaniami MR sprzed miesiąca. W grudniu oczekujemy nieznacznego przyspieszenia tempa wzrostu wskaźnika. Oczekiwanie zwiększonego popytu konsumpcyjnego charakterystycznego dla okresu świątecznego będzie sprzyjało utrzymaniu poziomu cen żywności" - czytamy w komentarzu do danych GUS.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował dziś w szybkim szacunku, że inflacja wyniosła 2,6% w ujęciu rocznym w listopadzie br. (wobec 2,5% r/r w październiku). Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 6,5% r/r, ceny nośników energii - spadły o 1,7% r/r, zaś ceny paliw do prywatnych środków transportu zmniejszyły się o 5,5% r/r, podano w komunikacie.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)