Notowania

technologie
14.08.2019 08:57

Na Empik.com zrealizowano ponad 500 tys. zamówień od zewn. sprzedawców w 2 lata

Warszawa, 14.08.2019 (ISBnews) -  Na platformie Empik.com zrealizowano ponad 500 tys. zamówień od zewnętrznych sprzedawców oferujących na niej swoje produkty w ciągu ponad dwóch lat od momentu startu marketplace, podano w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Marketplace Empik.com wystartował w kwietniu 2017 r. i tylko w ciągu 12 miesięcy od premiery platforma zarejestrowała ponad 100 tysięcy zamówień, a pół roku później już 200 tysięcy. Z biegiem czasu rozszerzył się zarówno jej asortyment, jak i grono sprzedawców oferujących produkty. Systematycznie zwiększała się również liczba osób robiących za jej pomocą zakupy. Po niespełna 28 miesiącach funkcjonowania na platformie zarejestrowano pięćsettysięczne zamówienie" - czytamy w komunikacie.

W marketplace Empik.com swoje produkty sprzedaje już 554 sprzedawców z różnych branż, oferując setki tysięcy produktów w 16 kategoriach, podano także.

"Dużym atutem naszego marketplace jest to, że klienci za pomocą jednej platformy mogą kupić praktycznie wszystko, czego potrzebują, a ponadto mogą być pewni dobrej jakości wybranych produktów. Cieszymy się, że jednymi z najczęściej wybieranych artykułów są te rozwijające pasje. Osoby, które dopiero szukają zainteresowań lub pragną poszerzać swoje kompetencje w określonym kierunku, na naszej platformie znajdą dobrze dopasowane narzędzia, sprzęt i pomoce naukowe, które im w tym pomogą" - powiedział marketplace manager Empik.com Rafał Murawski, cytowany w komunikacie.

W marketplace Empik.com najchętniej kupowane są produkty z kategorii Dom i Ogród (23%), Zdrowie i Uroda (10%), Zabawki (14%), Elektronika (38%), Sport (8%), Dziecko i mama (5%) oraz Moda (2%) - są to głównie produkty niedostępne w stacjonarnych sklepach Empiku, wymieniono także.

Empik.com stale dywersyfikuje i rozszerza ofertę produktów dostępnych na platformie. Każdy z nich, zanim znajdzie się w marketplace, jest starannie wyselekcjonowany i sprawdzony pod kątem jakości i atrakcyjności. Dla klientów ma to szczególne znaczenie, gdyż, jak wynika z badań TÜV Rheinland Polska przeprowadzonych w 2018 r., to właśnie jakość produktu jest najważniejszym kryterium zakupowym wśród Polaków (71 %).

Grupa Empik to największa sieć sprzedaży produktów kultury i rozrywki w Polsce i lider w kategoriach wydawniczych (książka, muzyka, film).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz