Notowania

górnictwo
12.07.2019 11:25

Na koncesji Aker BP z udziałem Grupy Lotos odkryto zasoby ropy naftowej

Na koncesji 442 w obszarze NOAKA na Morzu Północnym odkryto zasoby ropy naftowej o szacowanej wielkości 80-200 mmboe brutto, podał operator koncesji Aker BP. Partnerem na koncesji jest Grupa Lotos.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Aker BP kończy realizację odwiertu poszukiwawczego Liatarnet na koncesji 442 na obszarze NOAKA. W odwiercie potwierdzono występowanie ropy naftowej przy szacowanych zasobach brutto na poziomie 80-200 mmboe. W celu określenia strategii odwadniania i współczynnika odzysku z odkrytych złóż zostaną planowane jest dalsze pozyskiwanie i analiza danych" - czytamy w komunikacie.

"Sukces poszukiwawczy w Liatarnet jest zachęcającym wynikiem długoterminowej strategii mającej na celu uwolnienie potencjału poszukiwawczego na obszarze NOAKA i stworzenie podstaw dla rozwoju tego obszaru. Odkrycie to stanowi istotny dodatek do bazy zasobów NOAKA" - skomentowała wiceprezes Aker BP ds. obszaru poszukiwania Evy Gl?rstad-Clark, cytowana w komunikacie.

Aker BP ma 90,26% udziałów w koncesji i jest jej operatorem. Pozostałe 9,74% udziałów należy do Grupy Lotos.

Aker BP jest prowadzi działalność poszukiwawczą, rozwojową i wydobywczą na norweskim szelfie kontynentalnym. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz