Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nethone pozyskał od Innovation Nest 4 mln zł na rozwój na nowych rynkach

0
Podziel się:

Nethone pozyskał 4 mln zł od funduszu Innovation Nest w ramach pierwszej zewnętrznej rundy finansowania, podała spółka. Firma technologiczna, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania fraudów w transakcjach online, przeznaczy te środki na rozszerzenie swojej działalności na nowych rynkach.

Nethone pozyskał od Innovation Nest 4 mln zł na rozwój na nowych rynkach
bEKspuOJ

"Na początku 2019 dostaliśmy się do prestiżowego akceleratora Plug & Play w Dolinie Krzemowej. To, w połączeniu ze stale wydłużającą się listą zadowolonych klientów, zaowocowało rozmowami z zagranicznymi partnerami i inwestorami instytucjonalnymi. Nabieramy tempa, a środki od Innovation Nest z pewnością pomogą nam jeszcze szybciej rosnąć" - powiedział CEO Nethone Hubert Rachwalski, cytowany w komunikacie.

Innovation Nest jest pierwszym zewnętrznym inwestorem spółki. Inwestuje wyłącznie w firmy technologiczne, w których dostrzega potencjał globalnej ekspansji, podano także.

"Zagrożenie oszustwami przy transakcjach online jest dużym problemem dla firm sprzedających w Internecie. Nethone pokazuje jak w praktyce sztuczna inteligencja może lepiej niż tradycyjne technologie zapewniać cyberbezpieczeństwo. Rozwiązanie Nethone Guard z niespotykaną wcześniej na rynku skutecznością zapobiega fraudom płatniczym oraz pozwala na pogłębione zrozumienie klienta. Możliwości wykorzystania tego produktu są więc praktycznie nieograniczone. Nethone zawdzięcza swoje sukcesy zespołowi, który łączy mocne kompetencje biznesowe z unikalną i głęboką wiedzą technologiczną. Do inwestycji przekonało nas jednak przede wszystkim to, co firma zbudowała do tej pory oraz w jaki sposób konstruuje swoją strategię w średnim i długim terminie" - podkreślił twórca i partner zarządzający Innovation Nest Piotr Wilam.

bEKspuOL

Rozwiązanie Nethone jest przydatne wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko oszustw w transakcjach online. Jego unikalność polega na wykorzystaniu autorskich metod profilowania użytkowników oraz uczenia maszynowego. Technologia Nethone umożliwia automatyczną detekcję podejrzanych użytkowników, jednocześnie pomagając przedsiębiorcom lepiej zrozumieć wszystkich pozostałych klientów.

Już teraz Nethone działa globalnie, obsługując duże podmioty z branży turystycznej i e-commerce, takie jak działającą w blisko 30 krajach grupę eSky, największe brazylijskie linie lotnicze Azul czy Polskie Linie Lotnicze LOT. Od początku 2018 roku firma aktywnie współpracuje z sektorem finansowym, w tym Grupą ING. Wspiera także wiodące instytucje pożyczkowe, a na początku kwietnia tego roku została partnerem technologicznym Biura Informacji Gospodarczej ERIF, czytamy także.

Nethone powstał w 2016 roku w Daftcode - największej w Polsce firmie działającej w modelu venture building. Firma rozwija swoją technologię także dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, realizując projekty o wartości ponad 20 mln zł.

Innovation Nest to założony w 2011 roku krakowski fundusz inwestycyjny, wspierający rozwój startupów tworzących oprogramowanie B2B.

bEKspuPm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)