Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Neuca zakłada dalszy wzrost zysku netto grupy r/r w 2019 r. 

0
Podziel się

Neuca oczekuje, że po dobrym 2018 roku, zysk netto grupy wzrośnie r/r w 2019 roku, poinformował prezes Piotr Sucharski. 

Neuca zakłada dalszy wzrost zysku netto grupy r/r w 2019 r. 
bDYPrukB

"Absolutnie zakładamy wzrost zysku" - powiedział Sucharski podczas konferencji prasowej.

"Jesteśmy bardzo dobrej myśli, jeśli chodzi o nadchodzące miesiące i lata. Uważamy, że wzmacniamy naszą pozycję lidera na rynku i jesteśmy spokojn,i jeśli chodzi o sukces firmy" - dodał.

Neuca w 2018 r. wypracowała 98,3 mln zł zysku netto, tj. o 4% więcej niż przed rokiem. Po oczyszczeniu wyniku o zdarzenia jednorazowe Grupa zarobiła 98,1 mln zł w 2018 r.

bDYPrukD

Prezes wskazał, że zarząd jest zadowolony z wyników osiągniętych w 2018 roku. Podkreślił, że ważnym elementem budowy wyniku w ub. roku był biznes pacjencki. Łącznie segment przychodni, badań klinicznych oraz telemedycyny zwiększył przychody o 37% r/r do ponad 126 mln zł. Zysk operacyjny tego segmentu wyniósł 9,7 mln zł wobec blisko 0,1 mln zł straty w 2017 r.

"Tu osiągnęliśmy wyniki nawet wyższe niż planowaliśmy. W 2017 roku wyniki były bliskie zeru, w tym roku na poziomie zysku operacyjnego osiągnęliśmy prawie 10 mln zł. To jest bardzo znaczący wzrost. To jest dopiero początek drogi. Widzimy olbrzymi potencjał wzrostu tych biznesów, osiągamy kilkudziesięcioprocentowe dynamiki w tych biznesach" - powiedział Sucharski.

To są obszary, które wymagają bardzo wysokich inwestycji i tutaj Neuca nie spodziewa się kolejnych kilkudziesięciu procent w następnych latach. Ważne jest to, że na pewno będzie rosła skala tych biznesów, podkreślił.

"Chcemy być istotnym graczem w części e-commerce, w tym kierunku idą rozwiązania Ministerstwa Zdrowia. Widzimy, gdzie jest największa aktywność ustawodawców, ze strony pacjentów i wszystkich graczy na rynku i tam jesteśmy obecni"- powiedział prezes.

bDYPrukJ

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2018 r. wyniósł 28,5%. W segmencie aptek niezależnych udziały Neuki sięgnęły blisko 31,5%.

bDYPrule
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)