Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
25.03.2020 09:09

NFOŚiGW: Złożono 262 wnioski w pilotażu programu 'Czyste Powietrze' z gminami

Złożono 262 wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze" - pilotażu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zrealizowanego z władzami gmin Zabierzów (Małopolska) i Wilkowice (Śląsk), podał Fundusz.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To wielki wspólny sukces NFOŚiGW oraz wójtów Zabierzowa i Wilkowic. Kompleksowe wsparcie informacyjno-doradcze, setki rozmów z mieszkańcami, którzy zostali ukierunkowani na właściwy sposób walki ze smogiem w swojej gminnej społeczności i przede wszystkim zaangażowanie samorządów jako lokalnych ambasadorów 'Czystego Powietrza' to gotowy przepis na efektywną wymianę kopciuchów i termomodernizację domów jednorodzinnych w całej Polsce" - powiedział prezes NFOŚiGW Piotr Woźny, cytowany w komunikacie.

Rekomendacje z pilotażu posłużą do optymalizacji sposobu udziału jednostek samorządu terytorialnego we wdrażaniu "Czystego Powietrza", podano także.

Do tej pory do porozumienia w ramach współpracy przy realizacji programu "Czyste Powietrze" przystąpiło ponad 650 gmin w Polsce.

Program "Czyste Powietrze" jest realizowany w latach 2019-2029, a na działania w jego ramach zaplanowano kwotę ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz