Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

P. Gula i K. Kokot powołani na stanowiska wiceprezesów zarządu Banku BPS

0
Podziel się:

Rada nadzorcza Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) powołała Pawła Gulę na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za Pion Wsparcia oraz Krzysztofa Kokota na stanowisko wiceprezesa zarządu nadzorującego Pion Bankowości Komercyjnej, podał bank.

P. Gula i K. Kokot powołani na stanowiska wiceprezesów zarządu Banku BPS

"Paweł Gula obejmie funkcję wiceprezesa z dniem 1 kwietnia 2019 r., a Krzysztof Kokot z dniem 1 maja 2019 r. Obaj zostali wybrani na bieżącą wspólną kadencję zarządu banku BPS S.A." - czytamy w komunikacie.

Paweł Gula posiada ponad czternastoletnie doświadczenie w pracy w obszarze nowych technologii. W latach 2010-2013 pracował w firmie Wincor Nixdorf, a następnie w Vendere Expert na stanowisku dyrektora Biura Badań i Rozwoju oraz w spółce MCX Systems. W latach 2016-2017 związany z Bankiem BPS na stanowisku wicedyrektora Departamentu Informatyki. Od września 2018 r. do kwietnia 2019 r. pracował w Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych, wcześniej IT BP Sp. z o.o., odpowiadając za koordynowanie prac zespołów projektowych, podano również.

Krzysztof Kokot od maja 2017 r. pełni funkcję prezesa zarządu Fundacji Warszawski Instytut Bankowości. Posiada bogate doświadczenie w sektorze bankowym na stanowiskach menedżerskich. W latach 2013-2014 był wiceprezesem zarządu banku BPS odpowiedzialnym za informatykę i operacje, produkty bankowe, skarb, rozliczenia i bankowość elektroniczną. W latach 2005-2013 związany z Kredyt Bankiem, w tym przez 6 lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego głównie za bankowość korporacyjną i inwestycyjną. W latach 1997-2005 był wiceprezesem zarządu ds. bankowości korporacyjnej BRE BANK.

Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) działa na polskim rynku od 1992. Zrzeszając 308 banków spółdzielczych tworzy największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Specjalizuje się w obsłudze samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)