Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
09.06.2020 10:28

PAIH wsparła wejście polskich eksporterów żywności na rynek Singapuru

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) wsparła wejście siedmiu polskich eksporterów żywności na rynek Singapuru, podała Agencja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

Wśród siedmiu firm, które weszły na rynek są m.in.: producent jaj stołowych Fermy Drobiu Woźniak, oferujący warzywa mrożone Quadrum Foods i Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Kwidzyn oraz producent mrożonego łososia Freezco, podano w komunikacie.

"Wskutek pandemii zmieniły się ceny i dostępność towarów, co wymusiło przerwanie, a w dalszej konsekwencji przemodelowanie globalnych łańcuchów dostaw. Kilkunastotygodniowa hibernacja chińskiej gospodarki przełożyła się na zachwianie relacji handlowych szczególnie w Azji. Jednak co dla niektórych oznaczało problemy w pozyskaniu towaru, dla polskich firm stało się szansą. My na bieżąco pomagamy im je wykorzystać. Nie tylko informujemy o nowych możliwościach, ale wspieramy w nawiązywaniu obiecujących kontaktów" - powiedziała p.o. prezesa PAIH Grażyna Ciurzyńska, cytowana w komunikacie.

Jednym z rynków, który musiał szukać nowych dostawców, był Singapur. Aż 90% zapotrzebowania na żywność w tym kraju pokrywa import z ponad 170 krajów - w tym Australii, Chin, Indonezji, Malezji i Stanów Zjednoczonych.

"Singapur jest bardzo wrażliwy na wszelkie zakłócenia w ciągłości dostaw, a pandemia COVID-19 spustoszyła dotychczasowy porządek. W odpowiedzi na tę sytuację, Singapur ogłosił zapotrzebowanie w sektorze produktów rolno-spożywczych i rozpoczął szeroko zakrojoną dywersyfikację dostaw" - wskazała Anna Tukalska, business development manager biura handlowego PAIH w Singapurze.

O możliwości sprzedaży produktów rolno-spożywczych na singapurski rynek PAIH poinformowała przedsiębiorców na przełomie marca i kwietnia. Pod koniec maja polscy producenci podpisali pierwsze kontrakty z lokalnymi dystrybutorami.

"Wspólnie z Ambasadą RP w Singapurze oraz dzięki zaangażowaniu polskich organizacji i instytucji branżowych, promowaliśmy polskich dostawców żywności, a nasze biuro wspierało ich w kontakcie z singapurskimi importerami. Rezultatem tej synergii jest wprowadzenie na rynek kilku polskich eksporterów" - powiedziała Tukalska.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz