Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PAIH wsparła wejście polskich eksporterów żywności na rynek Singapuru

0
Podziel się:

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) wsparła wejście siedmiu polskich eksporterów żywności na rynek Singapuru, podała Agencja.

PAIH wsparła wejście polskich eksporterów żywności na rynek Singapuru
(money.pl)
bEspEXhN

Wśród siedmiu firm, które weszły na rynek są m.in.: producent jaj stołowych Fermy Drobiu Woźniak, oferujący warzywa mrożone Quadrum Foods i Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Kwidzyn oraz producent mrożonego łososia Freezco, podano w komunikacie.

"Wskutek pandemii zmieniły się ceny i dostępność towarów, co wymusiło przerwanie, a w dalszej konsekwencji przemodelowanie globalnych łańcuchów dostaw. Kilkunastotygodniowa hibernacja chińskiej gospodarki przełożyła się na zachwianie relacji handlowych szczególnie w Azji. Jednak co dla niektórych oznaczało problemy w pozyskaniu towaru, dla polskich firm stało się szansą. My na bieżąco pomagamy im je wykorzystać. Nie tylko informujemy o nowych możliwościach, ale wspieramy w nawiązywaniu obiecujących kontaktów" - powiedziała p.o. prezesa PAIH Grażyna Ciurzyńska, cytowana w komunikacie.

Jednym z rynków, który musiał szukać nowych dostawców, był Singapur. Aż 90% zapotrzebowania na żywność w tym kraju pokrywa import z ponad 170 krajów - w tym Australii, Chin, Indonezji, Malezji i Stanów Zjednoczonych.

bEspEXhP

"Singapur jest bardzo wrażliwy na wszelkie zakłócenia w ciągłości dostaw, a pandemia COVID-19 spustoszyła dotychczasowy porządek. W odpowiedzi na tę sytuację, Singapur ogłosił zapotrzebowanie w sektorze produktów rolno-spożywczych i rozpoczął szeroko zakrojoną dywersyfikację dostaw" - wskazała Anna Tukalska, business development manager biura handlowego PAIH w Singapurze.

O możliwości sprzedaży produktów rolno-spożywczych na singapurski rynek PAIH poinformowała przedsiębiorców na przełomie marca i kwietnia. Pod koniec maja polscy producenci podpisali pierwsze kontrakty z lokalnymi dystrybutorami.

"Wspólnie z Ambasadą RP w Singapurze oraz dzięki zaangażowaniu polskich organizacji i instytucji branżowych, promowaliśmy polskich dostawców żywności, a nasze biuro wspierało ich w kontakcie z singapurskimi importerami. Rezultatem tej synergii jest wprowadzenie na rynek kilku polskich eksporterów" - powiedziała Tukalska.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie.

bEspEXiq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)