Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
21.04.2020 10:22

PARP oferuje ok. 7 mln zł wsparcia na ekspansję zagraniczną klastrom kluczowym

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oferuje wsparcie nawet do 7 mln zł na ekspansję zagraniczną koordynatorom i członkom klastrów w ramach konkursu "Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych", podała PARP. Wnioski można składać wnioski do 30 lipca br.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Celem konkursu 'Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych' jest sfinansowanie kompleksowych usług wspierających dostosowanie i wprowadzenie lub wzmocnienie na rynkach zagranicznych oferty/produktów klastra lub jego członków, ze szczególnym uwzględnieniem produktów zaawansowanych technologicznie" - czytamy w komunikacie.

Pula środków do rozdysponowania wynosi 28,5 mln zł, podano także.

Maksymalna kwota kosztów kwalifikowalnych może wynosić maksymalnie 10 mln zł, a dofinansowanie części kosztów - 80%.

"Dofinansowanie dla koordynatora klastra można przeznaczyć na wynagrodzenie personelu biorącego udział w projekcie i koszty administracyjne, w tym koszty związane z realizacją projektu, dotyczące aktywizacji klastra w celu ułatwienia współpracy, dzielenia się informacjami oraz świadczenia lub kierowania specjalistycznych i dopasowanych usług wsparcia dla biznesu, jak również koszty marketingu klastra i zarządzania jego zapleczem. Dofinansowanie dla członków klastra biorących udział w projekcie obejmuje zakup usług doradczych i szkoleń z zakresu umiędzynarodowienia, udział w misjach gospodarczych, udział w targach w charakterze wystawcy, dostęp do zagranicznej infrastruktury badawczo-rozwojowej czy promocję marek i produktów" - czytamy w komunikacie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz