Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PBKM liczy na realizację kolejnych przejęć w ciągu najbliższych kwartałów

0
Podziel się:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) rozważa możliwość przeprowadzenia kolejnych przejęć na rynkach zarówno europejskich, jak i poza Europą, o wartości do nawet kilkudziesięciu milionów euro, poinformował współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes PBKM Jakub Baran. Mogą one zostać zrealizowane "w perspektywie najbliższych kwartałów", dodał.

PBKM liczy na realizację kolejnych przejęć w ciągu najbliższych kwartałów
bEKtbjTp

"Obecnie jesteśmy na dobrej drodze do realizacji kolejnych akwizycji, na które pozyskaliśmy środki z emisji akcji w grudniu ubiegłego roku. Rozważamy możliwość przeprowadzenia kolejnych przejęć na rynkach zarówno europejskich, jak i poza Europą. Rozmiar potencjalnych transakcji, którymi możemy być zainteresowani może wahać się od kilkuset tysięcy euro do nawet kilkudziesięciu milionów euro. Mamy przeprowadzoną analizę rynku i zdefiniowane cele potencjalnych akwizycji. Według naszych szacunków, w przypadku uzyskania pozytywnych analiz i ocen mogą zostać zrealizowane w perspektywie najbliższych kwartałów" - powiedział Baran, cytowany w komunikacie.

Przypomniał, że w 2018 r. PBKM przeprowadził największe pod względem wartości w swojej historii przejęcie portugalskiej spółki Stemlab, a ostatnio - na początku roku 2019 - grupa powiększyła się o spółkę w Hiszpanii (IVI Cordon).

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

bEKtbjTS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)