Notowania

giełda
20.05.2019 14:23

PBKM rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 r.

Warszawa, 20.05.2019 (ISBnews) - Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) rekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie całości kwoty zysku netto wypracowanego w 2018 roku na kapitał zapasowy, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rekomendacja zarządu spółki w powyższym kształcie została podjęta w związku z przewidywanym zapotrzebowaniem finansowym wynikającym z prowadzonych i analizowanych inwestycji kapitałowych oraz planowanymi, w perspektywie do końca bieżącego roku, nakładami inwestycyjnymi związanymi z rozwojem działalności operacyjnej oraz badawczej" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie PBKM podał, że podtrzymuje w perspektywie kolejnych lat obrotowych kształt funkcjonującej dotychczas w spółce polityki dywidendowej, zakładającej możliwość wypłaty dywidendy w wysokości nie wyższej niż 50% skonsolidowanego zysku netto grupy wypracowanego w roku poprzednim, uzależniając ostateczną treść rekomendacji od aktualnej sytuacji finansowej i płynnościowej grupy oraz jej planów inwestycyjnych, z zastrzeżeniem czasowego ograniczenia wypłaty dywidendy do kwoty 20% zysku netto za rok obrotowy, które wynika z umowy kredytowej z PKO Bank Polski z10 września 2018 r.

Rekomendacja zarządu w powyższym kształcie została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą, podano także.

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) odnotował 34,69 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 29,33 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 20,14 mln zł wobec 25,28 mln zł zysku rok wcześniej.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz