Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
13.07.2020 12:38

PBKM rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 r.

Zarząd Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) podjął decyzję o rekomendowaniu akcjonariuszom przeznaczenia całości kwoty zysku netto wypracowanego w 2019 roku na kapitał zapasowy, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

"Rekomendacja zarządu spółki w powyższym kształcie uzasadniona jest koniecznością zabezpieczenia finansowania planowanych inwestycji kapitałowych, a także planowanymi, w perspektywie najbliższych kwartałów, nakładami inwestycyjnymi na działalność badawczo-rozwojową. Jednocześnie przeprowadzona przez spółkę w ostatnim okresie emisja akcji serii M miała na celu uzyskanie środków na realizację strategii dalszych planów akwizycyjnych i rozwoju, w związku z tym zdaniem zarządu wypłacanie dywidendy za 2019 rok jest nieuzasadnione" - czytamy w komunikacie.

Rekomendacja zarządu spółki w powyższym kształcie została w tym samym dniu pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą PBKM.

"Emitent wyjaśnia przy tym, iż jego intencją jest włączenie w zakres kontynuowanych analiz przeglądu perspektyw działalności grupy kapitałowej PBKM S.A. kwestii ewentualnej aktualizacji polityki dywidendowej na kolejne lata obrotowe i o rekomendacjach w tym zakresie emitent będzie informował w trybie właściwych raportów" - podsumowano.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz