Notowania

chemia
11.01.2019 14:50

PCC Rokita jest zainteresowane kredytem z EBI na projekty inwestycjne

PCC Rokita, mając na uwadze dostępne źródła finansowania oraz stały rozwój spółki w tym m. in. poprzez inwestycje, zamierza pozyskać finansowanie w formie kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), podała spółka. Kredyt miałby zostać pozyskany na realizację projektu inwestycyjnego, obejmującego rozbudowę i modernizację instalacji chemicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zamiar pozyskania finansowania z EBI jest wyrazem wstępnego etapu poszukiwania przez spółkę finansowania zewnętrznego dla projektów inwestycyjnych PCC Rokita. Kolejnymi krokami niezbędnymi do nawiązania współpracy z EBI byłoby potwierdzenie warunków, w tym ocena ryzyk związanych z zaciągnięciem kredytu oraz uzyskanie zgody rady nadzorczej na zawarcie umowy kredytowej przez spółkę" - czytamy w komunikacie.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2014 r.

 

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2019

MasterBreslauSpółka pożyczała wcześniej pieniądze od prywatnych inwestorów oferując im zysk , poprzez niskie płace dla pracowników i małe inwestycję. 2017 r. 150 … Czytaj całość

11-01-2019

JanA nie JMW Rokita?

Rozwiń komentarze (2)