Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekao nie planuje skupu akcji, celem zachowanie stabilnej polityki dywidendowej

1
Podziel się

Warszawa, 05.11.2020 (ISBnews) - Bank Pekao nie planuje obecnie skupu akcji i ocenia, że poziom kapitałów - z nadwyżką powyżej 7 pkt proc. ponad wymogi regulacyjne - daje bankowi potencjał do przeprowadzenia fuzji i przejęć, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak. Celem banku jest zachowanie bardziej stabilnej polityki dywidendowej. 

Pekao nie planuje skupu akcji, celem zachowanie stabilnej polityki dywidendowej
bEhWzePp

"Nasz poziom kapitałów jest bardzo dobry i pozwala na bardzo dobrą politykę dywidendową, czy to zwrotu do akcjonariuszy, czy również daje też potencjał do przeprowadzenia różnego rodzaju fuzji czy przejęć, bo nadwyżka kapitałowa powyżej regulacyjne minima jest już powyżej 7 pkt proc. Na pewno w tym zakresie będziemy obserwować politykę regulatorów polskich i europejskich" - powiedział Kubiak podczas wideokonferencji prasowej.

Jak podkreślił, polityka dywidendowa, czy polityka skupu akcji jest w tej chwili bardzo mocno zdeterminowana przez ograniczenia regulacyjne i bank czeka na decyzje w tym zakresie.

"Naszym celem jest na pewno zachowanie bardziej stabilnej polityki dywidendowej, która pozwoli na dobre zwroty z naszych akcji. Na ten moment nie planujemy skupu akcji, bo zapowiedzi regulatorów w tym zakresie są dosyć konserwatywne" - powiedział także Kubiak.

bEhWzePr

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

bEhWzePS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
slavo
8 miesięcy temu
Będą płacić dywidendę albo coś przejmować... kopalnie, prasę lokalną z rąk Niemców, czy szpitale polowe, ewentualnie kopsna coś Polskiej Fundacji Narodowej lub Rydzykowi. A najpewniej i tak kupią obligacje BGK, żeby rząd mógł te pieniądze przeznaczyć na zakup samochodów słuzbowych... Ech spółki Skarbu Państwa Sasinów,,,