Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PERN: Rozpoczęły się próby techniczne nowych zbiorników w Nowej Wsi Wielkiej

0
Podziel się:

Budowa nowych zbiorników magazynowych w należącej do PERN Bazie Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej wkroczyła w fazę prób technicznych, które mają być realizowane do końca kwietnia, podała spółka.

PERN: Rozpoczęły się próby techniczne nowych zbiorników w Nowej Wsi Wielkiej

Dwa budowane zbiorniki mają łączną pojemność 64 tys. m3. Podobna inwestycja była realizowana w bazie paliw w Koluszkach.

"Prace w Nowej Wsi Wielkiej polegają na wykonaniu prób wytrzymałości i szczelności zbiorników. Są prowadzone w celu wydania przez Urząd Dozoru Technicznego decyzji zezwalającej na dopuszczenie do eksploatacji" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie ze strategią, PERN w segmencie paliwowym planuje wybudować nowe zbiorniki o łącznej pojemności 700 tys. m3 (I i II etap 350 tys. m3; III etap 350 tys. m3). III etap zależeć będzie od wzrostu konsumpcji w kraju i zapotrzebowania na magazynowanie i obrót baz paliw. Wybuduje także rurociąg paliwowy z bazy paliw PERN w Boronowie do bazy PKN Orlen w Trzebini (długość ok. 100 km) oraz zwiększy przepustowość rurociągów paliwowych dla zaopatrzenia aglomeracji warszawskiej.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)