Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PERN: Zakończyły się rozmowy operatorów rurociągu Przyjaźń

0
Podziel się:

W miniony piątek w Mińsku odbyły się rozmowy, w których uczestniczyli przedstawiciele operatorów krajowych rurociągu Przyjaźń z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji, poinformował PERN.

PERN: Zakończyły się rozmowy operatorów rurociągu Przyjaźń

"W trakcie spotkania wypracowano rozwiązanie, które analizowane jest pod kątem technologicznym, a następnie zostanie przedstawione klientom. Po uzgodnieniu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami nastąpi jego wdrożenie i wznowienie pracy rurociągu" - czytamy w komunikacie.

W minioną środę wieczorem Ministerstwo Energii poinformowało, że Polska wstrzymała dostawy rosyjskiej ropy naftowej rurociągiem Przyjaźń na granicy z Białorusią w Adamowie, ze względu na jej zanieczyszczenie, które może spowodować fizyczne uszkodzenia instalacji rafineryjnych.

Jak wyjaśniał PERN, aktualnie do dyspozycji są zapasy handlowe klientów znajdujące się w systemie PERN. Do tego w razie potrzeby zostaną uruchomione zapasy obowiązkowe, które uwalnia Ministerstwo Energii na wniosek rafinerii.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)