Notowania

technologie
17.10.2019 14:55

Photon Entertainment pozyskał 6,4 mln zł na rozwój od Fidiasz EVC

Startup Photon Entertainment zamknął kolejną rundę finansowania, pozyskując 6,4 mln zł od Fidiasz EVC, podała spółka. Środki zostaną wykorzystane m.in. na ekspansję zagraniczną.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wierzymy, że współpraca z zespołem Fidiasza pozwoli nam nie tylko skorzystać z doświadczenia w prowadzeniu ekspansji międzynarodowej, ale również z ich udziałem zbudujemy kompetentną, międzynarodową organizację" - powiedział CEO Photona Marcin Joka, cytowany w komunikacie.

Jednym z kluczowych elementów negocjacji warunków inwestycji pomiędzy funduszem i startupem było stworzenie wspólnej wizji i strategii rozwoju firmy. Oprócz wsparcia kapitałowego, założyciel i zespół Fidiasza deklarują wsparcie startupu w rozwoju organizacji.

"Doceniamy fakt, że Photon Entertainment finansuje swoją działalność przede wszystkim z przychodów ze sprzedaży, a środki pozyskane od inwestora traktuje jedynie jako dodatkowe źródło finansowania rozwoju, co nie zawsze widzimy u młodych firm. Cieszy nas otwartość założycieli spółki na pozyskiwanie nowych kompetencji, osób do zespołu oraz ich globalny horyzont myślenia" - dodał przedstawiciel Fidiasza Sławomir Borkowski.

Niecałe dwa lata temu firma wprowadziła na rynek pierwszego polskiego robota edukacyjnego. Obecnie Photona można znaleźć na lekcjach w ponad 3 000 placówek edukacyjnych oraz w domach m.in. w Polsce, USA, Singapurze czy Australii. Mimo rozpoczętej już ekspansji zagranicznej, założyciele deklarują, że znajdują się dopiero na początku swojej drogi do zbudowania globalnej firmy.

Dlatego pozyskaną rundę finansowania startup planuje przeznaczyć na wdrożenie strategii ekspansji zagranicznej. Firma planuje stworzyć międzynarodowe struktury w organizacji, aby budować markę w Europie, USA i Azji Południowo-Wschodniej. Drugim celem jest doskonalenie produktu i poszerzanie oferty edukacyjnej.

"Przez ostatni rok prowadziliśmy pilotażowe na wybranych rynkach, testowaliśmy różne podejścia i uczyliśmy się specyfiki systemów edukacji z różnych zakątków globu. Dojrzeliśmy, by skupić się na kluczowych dla firmy regionach. Inwestycja pozwoli nam nabrać wiatru w żagle i sprawić, że będziemy mogli realnie zmieniać świat" - podsumował Joka.

Fidiasz EVC, fundusz inwestycyjny założony w 2017 przez Krzysztofa Domareckiego - twórcę Grupy Selena, producenta chemii budowlanej obecnego w kilkudziesięciu krajach na czterech kontynentach.

Photon Entertainment to producent robota edukacyjnego Photon.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2019

ziomasObserwuję ten projekt kibicując mu od początku ale mam wątpliwości - po pierwsze szał na programowanie pomału opada, Za chwile będą software … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)