Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
22.10.2019 11:20

PKN Orlen planuje wybrać wykonawcę instalacji fenolu na początku 2020 r.

Następną inwestycją ogłoszoną w ramach programu rozbudowy petrochemii przez PKN Orlen będzie instalacja fenolu, poinformował prezes Daniel Obajtek. Na początku 2020 r. koncern chce dokonać wyboru wykonawcy tej instalacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Skończyliśmy negocjacje związane z projektem bazowym i na początku 2020 r. planujemy wybór wykonawcy tej instalacji" - powiedział Obajtek dziennikarzom.

Na początku września Obajtek informował w rozmowie z ISBnews, że w przypadku instalacji olefin, fenolu i pochodnych aromatów Orlen jest już na etapie pozyskiwania licencji i projektów bazowych, zaś wybór wykonawców tych inwestycji powinien nastąpić do końca 2020 roku.

Przyjęty przez PKN Orlen w czerwcu 2018 r. Program rozwoju petrochemii do 2023 r., o wartości nakładów inwestycyjnych 8,3 mld zł, ma pozwolić na zwiększenie mocy produkcyjnych tego segmentu o ok. 30%.

W ramach programu inwestycyjnego planowana jest budowa kompleksów pochodnych aromatów, rozbudowa kompleksu olefin i rozbudowa zdolności produkcyjnych fenolu oraz inwestycja w Centrum Badawczo-Rozwojowe. Centrum Badawczo-Rozwojowe (budowane już przez Budimex) będzie stanowić zaplecze niezbędne dla realizacji programu i dalszego rozwoju Petrochemii.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz