Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen przedstawi roszczenia związane z kryzysem dostaw ropy do końca roku

0
Podziel się

PKN Orlen planuje oszacować do końca 2019 roku potencjalne straty i przedstawić dostawcom roszczenia wynikające ze wstrzymania dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń" od kwietnia do czerwca tego roku, poinformował prezes Daniel Obajtek.

PKN Orlen przedstawi roszczenia związane z kryzysem dostaw ropy do końca roku
bEheNtXF

"Na pewno do końca 2019 roku złożymy stronie rosyjskiej nasze roszczenia. Zobaczymy, czy zostaną one uznane, ale na tę chwilę rozmowy przebiegają konstruktywnie" - powiedział Obajtek dziennikarzom po uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę instalacji ekologicznego glikolu w Trzebini.

Szef Orlenu zaznaczył, że jeśli chodzi o roszczenia dotyczące samego wstrzymania dostaw, część spółka już uzyskała, a część proceduje, natomiast do końca roku oszacowane zostaną ewentualne koszty związane z wpłynięciem do Polski surowca zanieczyszczonego chlorkami organicznymi.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bEheNtYi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)