Notowania

transport
23.07.2019 14:02

PKP Intercity chce podpisać umowę ze Stadler Polska na 12 EZT we wrześniu

PKP Intercity, po wyborze oferty Stadler Polska na dostawę 12 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) za 1,015 mld zł, chciałoby zawrzeć umowę z producentem we wrześniu, poinformował prezes Marek Chraniuk.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Chcielibyśmy podpisać umowę we wrześniu" - powiedział Chraniuk dziennikarzom.

11 lipca PKP Intercity podało, że wybrało ofertę Stadler Polska na dostawę wraz ze świadczeniem usług utrzymania 12 nowych EZT za 1,015 mld zł brutto.

Przedmiotem postępowania przetargowego była dostawa fabrycznie nowych pojazdów wraz z utrzymaniem na poziomach P1 - P4 przez okres 15 lat. W ramach przetargu PKP Intercity otrzymało dwie oferty - złożoną przez konsorcjum firm PESA Bydgoszcz i ZNTK Mińsk Mazowiecki oraz przez Stadler Polska. Ostatecznie przewoźnik zdecydował o wyborze oferty siedleckiego producenta, która jako jedyna spełniała kryteria cenowe przetargu.

PKP IC informowało, że po podpisaniu umowy ze Stadler Polska kwota umów zawartych przez przewoźnika z polskimi producentami na realizację zadań inwestycyjnych w ramach strategii taborowej wyniesie ponad 4 mld zł brutto.

PKP Intercity to największy w Polsce kolejowy przewoźnik dalekobieżny. W 2017 roku miał 42,8 mln pasażerów.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2019

PolitykMoim zdaniem PKP IC powino podpisać umowe na nowe pędolino i Pociągi PESA Dart

Rozwiń komentarze (1)