Notowania

technologie
22.08.2019 11:18

Play z 3S oprze swoją sieć szkieletową w znakomitej większości o światłowody

Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) - Play zakłada, że wspólnie z 3S sieć szkieletowa operatora zostanie docelowo w "znakomitej większości" oparta o światłowód, poinformował CTO Play Michał Ziółkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Niedawno sfinalizowaliśmy przejęcie 3S - specjalistę od budowy sieci szkieletowych. Razem z tą firmą będziemy pracować tak, by nasza sieć w znakomitej większości oparta o sieci światłowodowe" - powiedział Ziółkowski podczas spotkania z dziennikarzami.

W rozmowie z ISBnews dodał, że plan zakłada aby światłowód był wsparciem dla strategicznej z punktu widzenia priorytetów operatora sieci mobilnej. Szczególnie istotny ma być w dużych miastach, gdzie przynajmniej 90% stacji ma być podłączonych do światłowodów i wspierać mocno obciążoną sieć. CTO Play wskazał też, że 3S jest silny w ponad 50 miastach i we współpracy z Play ma pojawiać się w kolejnych.

Wcześniej P4 - operator sieci Play, w 100% zależny od Play Communications - zawarł przyrzeczoną umowę nabycia w związku z procesem nabycia wszystkich akcji spółki 3S i pośredniego nabycia wszystkich akcji we wszystkich spółkach zależnych od 3S.

Pod koniec czerwca P4 podał, że przejmuje 3S i liczy na zamknięcie transakcji w III kwartale br. Ponadto szacował wówczas, że akwizycja podniesie przychody i zysk EBITDA o max. 0,5% w 2019 roku.

P4 jest operatorem sieci mobilnej, który koncentruje się w swojej działalności na świadczeniu usług telekomunikacji mobilnej. P4 jest spółką bezpośrednio zależną od Play Communications S.A., publicznej spółki akcyjnej, której akcje są dopuszczone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i która kontroluje łącznie cztery spółki zależne (Grupa Play).

3S jest polską spółka akcyjną kontrolowaną przez Polish Enterprise Fund VII. Działalność 3S oraz jej spółek zależnych (Grupa 3S) koncentruje się na oferowaniu klientom biznesowym stacjonarnych usług telekomunikacyjnych (tj. dostępu do internetu, transmisji danych oraz telefonii stacjonarnej) opartych o sieć światłowodową, dzierżawie włókien światłowodowych oraz świadczeniu usług data center.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz