Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PLL LOT miały 113,9 mln zł zysku z działalności podstawowej w 2019 r.

0
Podziel się:

Polskie Linie Lotnicze LOT miały 7,37 mld zł przychodów ze sprzedaży w 2019 r., tj. o ponad 1 mld zł więcej niż rok wcześniej. Zysk na działalności podstawowej wyniósł 113,9 mln zł, podał przewoźnik. W ubiegłym roku LOT przewiózł na pokładach rekordową liczbę 10 mln pasażerów i uruchomił 15 nowych połączeń. To kolejny rok, w którym spółka utrzymała rentowność mimo problemów z globalnym uziemieniem floty B737MAX i silnikami Rolls Royce w Boeingach 787, podkreślono.

PLL LOT miały 113,9 mln zł zysku z działalności podstawowej w 2019 r.

"W ubiegłym roku, czwarty rok z rzędu, wypracowaliśmy zysk i zwiększyliśmy skalę działalności przewożąc na pokładach rekordową liczbę 10 mln pasażerów. Potwierdza to, że strategia rentownego wzrostu, którą obraliśmy w 2016 r. była słuszna. Dziękuję za ciężką pracę całemu zespołowi LOT-u, a naszym pasażerom za zaufanie" - powiedział prezes Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie.

Ubiegły rok LOT zakończył z zyskiem z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów na poziomie 113,8 mln zł. Jednocześnie spółka zwiększyła przychody ze sprzedaży do 7,37 mld w porównaniu do 6,19 mld zł w roku poprzednim. Wynik z działalności operacyjnej przed amortyzacją (EBITDA)
wyniósł w ub. roku 142,6 mln zł, a z kolei wynik na działalności operacyjnej (EBIT) 91,9 mln zł, podano także.

W 2019 r. w stosunku do 2018 r. największą dynamikę wzrostu liczby pasażerów zanotowały rejsy dalekiego zasięgu (przyrost o 30,4%). Na lotach krótko- i średniodystansowych przewieziono o 11,4% więcej pasażerów niż rok wcześniej, a w rejsach krajowych o 4,7%. W 2019 r. zainaugurowano m.in.: trasy Warszawa-Miami, Warszawa-Delhi, Warszawa-Kolombo i Budapeszt-Seul, dzięki czemu na koniec roku w ofercie polskiego przewoźnika było ponad 120 połączeń, czytamy dalej.

"Oczywiście bieżący rok jest dla nas znacznie trudniejszy i skupiamy się teraz na optymalizacji naszej działalności, tak by przetrwać najtrudniejszy czas dla branży lotniczej. Na szczęście nasze wyniki z lat ubiegłych dowodzą, że potrafimy pracować z zaangażowaniem i osiągać założone cele" - dodał Milczarski.

Jedynym udziałowcem PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)