Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Poczta Polska wybrała w przetargu auta elektryczne Nissan e-NV200

6
Podziel się:

Poczta Polska wyłoniła dostawcę w przetargu na najem aut o ładowności do 800 kg i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Jest nim Arval Service Lease Polska, który udostępni pocztowcom 20 Nissanów e-NV200, podała Poczta.

Poczta Polska wybrała w przetargu auta elektryczne Nissan e-NV200
Poczta Polska wybrała w przetargu auta elektryczne Nissan e-NV200

"Poczta Polska konsekwentnie realizuje program 'Elektromobilność'. Po tym, jak w ubiegłym roku spółka przeprowadziła największe w Polsce testy aut elektrycznych, zapadła pierwsza decyzja dotycząca najmu takich samochodów. Działania te wpisują się w przygotowany przez Ministerstwo Energii 'Plan rozwoju elektromobilności w Polsce', który jest częścią 'Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju'. Poczta włączyła się w realizację tego programu i popularyzuje wykorzystanie paliw alternatywnych w transporcie drogowym w Polsce" - powiedział wiceprezes ds. logistyki Poczty Polskiej Paweł Przychodzeń, cytowany w komunikacie.

Elektryczne Nissany e-NV200 trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Poczta skorzysta z 36-miesięcznego najmu tych pojazdów wraz z ich serwisem. Pełny pakiet ubezpieczenia pojazdów w zakresie OC i AC, wraz z ochroną NNW zapewni Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, wskazano również.

Nissan e-NV200 jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 80 kW i baterię trakcyjną o pojemności 40 kWh, co umożliwi uzyskanie prędkości maksymalnej 123 km/h i zasięgu w jeździe miejskiej 301 km według cyklu WLTP. Pojazdy mogą być ładowane prądem przemiennym (ładowanie AC, także z gniazdka 230V) lub prądem stałym ("szybkie" ładowanie DC). Ładowność pojazdu wynosi 742 kg, kubatura przestrzeni ładunkowej 4,2 m3. Pojazdy mają m.in. system hamowania odzyskowego (rekuperacyjnego) oraz wspomagania parkowania (kamera cofania z zintegrowanym lusterkiem bocznym kierowcy)
. Przestrzeń ładunkowa na podłodze zostanie wyłożona wykładziną antypoślizgową. Pojazdy będą w kolorze białym, oznakowane logo Poczty Polskiej, z zaprojektowanym oznaczeniem, że pojazd jest elektryczny, podano.

"Ważnym elementem naszego programu jest współpraca z naukowcami np. w zakresie różnego rodzaju paliw jak też fotowoltaiki. Podjęliśmy też współpracę z dostawcami stacji ładowania. Chcemy kompleksowo przygotować się do wykorzystania w przyszłości na większą skalę pojazdów zero- i niskoemisyjnych" - podkreślił Przychodzeń.

Poczta Polska od 2018 roku przeprowadza największe w Polsce testy aut elektrycznych, dostępnych na krajowym rynku. W kwietniu ub. roku wzięły w nich udział auta siedmiu marek producenckich, o ładowności do 800 kg. Kierowcy Poczty Polskiej przez trzy miesiące sprawdzali m.in. właściwości jezdne (np. przyspieszenie, prędkość, hamowanie, zwrotność), komfort jazdy i ergonomię obsługi, sposób ładowania akumulatorów i możliwą do przejechania liczbę kilometrów. W tym samym czasie, oprócz aut przetestowano również różne rodzaje stacji ładowania użyczone przez ich właścicieli. W połowie maja zakończyły się kolejne testy samochodów elektrycznych do 3,5 t, tym razem o ładowności powyżej 800 kg. Brało w nich udział osiem aut marek dostępnych na polskim rynku. Niedawno pocztowcy testowali ciągniki siodłowe zasilane gazem skroplonym LNG, przypomniano.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Wojciech
3 lata temu
A na zdjęciu Mercedesa.
Dan
3 lata temu
Kto pisze takie artykuły? Wybrano nissana a na zdjęciu Mercedes Benz...
Górny Recycli...
3 lata temu
No tak Elekromobilność Morawieckiego tak realizuje plan 1 mil elekryków . Tylko w spółkach skarbu państwa .
kIe123
3 lata temu
Dlaczego wy leniwce do każdego artykułu o transporcie dajecie ten sam obrazek z ciągnikami siodłowymi Mercedesa?
piotr1958
3 lata temu
... ale fotografii są jakieś ciężarowe Mercedesy(-Benz)