Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Polimery Police. Wielka inwestycja gotowa w 30 procentach

39
Podziel się:

Największa inwestycja w polskiej branży chemicznej, warta 7 mld zł, idzie zgodnie z planem. Stopień zaawansowania prac przekroczył 30 proc. Pandemia nie jest wielkim problemem, a dzięki niej zyskało nawet kilka polskich firm.

Polimery Police. Wielka inwestycja gotowa w 30 procentach
Prezes Wojciech Wardacki zapewnia, że wielka inwestycja Grupy Azoty idzie zgodnie z planem. (East News, ANDRZEJ SZKOCKI)
bEUzMNSJ

Kontrolowana przez państwo Grupa Azoty kilka miesięcy temu rozpoczęła prace przy realizacji jednego z największych obecnie projektów w branży chemicznej w całej Europie Centralnej pod nazwą "Polimery Police". Budżet przedsięwzięcia wynosi aż 1,52 mld euro, czyli około 7 mld zł.

W efekcie na terenie zakładów chemicznych w Policach powstanie nowoczesny kompleks infrastrukturalny umożliwiający produkcję blisko pół miliona ton polipropylenu rocznie. Jest on powszechnie wykorzystywany w produkcji opakowań produktów spożywczych, sprzętu laboratoryjnego i medycznego, izolacji kabli i przewodów, części samochodowych czy zabawek.

bEUzMNSL

Prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki przyznał, że stopień realizacji inwestycji przekroczył już 30 proc., a prace przebiegają bez żadnych zakłóceń.

Zobacz także: Koronawirus mocno nas zadłużył. Kwoty są monstrualne

- Wprawdzie pandemia koronawirusa przeszkadzała głównemu wykonawcy, firmie Hyundai Engineering, w ściąganiu odpowiedniej liczby pracowników z Azji, ale dzięki temu w szerszym zakresie wykorzystywane były firmy z Polski. Teraz tego problemu już w zasadzie nie ma - komentuje sytuację prezes Wardacki.

bEUzMNSR

Jak dodaje, prace toczą się już na wszystkich podelementach inwestycji, obejmujących szereg niezależnych obiektów, w tym instalacje do produkcji propylenu, polipropylenu oraz port i terminal przeładunkowy.

- Generalny wykonawca sygnalizował możliwość wystąpienia pewnych zdarzeń niezależnych, takich jak np. zamknięcie części stalowni w Indiach z powodu pandemii, ale na chwilę obecną możemy mówić jedynie o drobnych przesunięciach niektórych dostaw - wskazuje prezes.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

bEUzMNSS

W 2019 roku przychody ze sprzedaży całej grupy przekroczyły 11 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUzMNTm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(39)
jejere
rok temu
wybudowanie fabryki nie zwiększy zaporzebowania na plastik, poprostu będzie mniej importu z Chin.
Badziew
rok temu
I czym tu się chwalić, że Koreańce budują naszą fabrykę...?! Żenada...!!! A sooveren musi za granicą pracy szukać...
1234
rok temu
Mam nadzieję ,że powstanie jednocześnie inwestycja dotycząca recyklingu polimerów, inaczej o kant h....a to rozwalić
bEUzMNTn
zez
rok temu
Rosjanie mieli kupic to szajse ale sie ZORIETOWALI ze utopia KASE !!! Teraz cena GAZU z zydo/usa WYKONCZY ten gniot w 2 miesiace !!!!
i na takie in...
rok temu
naród płaci -przekop mierzej--elektrownia atomowa itp --i co jeszcze a reszta idzie do kieszeni eunuchów politycznych ale jajo ---a naród na głodówkę ---brak leczenia aczkolwiek pobierają nam słodki ,podatki wszelakie od wody ,powietrza, ziemi, nieruchomości ,śmieci i itp i co politycy biednieją ze sobie powyszydza na 30-50 ,tys m-e czy tygodniówki itp -
...
Następna strona