Notowania

rynek spożywczy
15.05.2019 11:24

Polmlek wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Rolmlecza i Lacpolu

Polmlek złożył wniosek od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym "Rolmlecz" i Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich "Lacpol", podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 10 maja, sprawa jest w toku.

Polmlek jest podmiotem dominującym grupy kapitałowej Polmlek. Podmioty należące do grupy kapitałowej Polmlek działają w sektorze mleczarskim, obejmującym głównie przetwórstwo mleka, produkcję serów i twarogów, masła, śmietany, a także jogurtów. Należąca do grupy kapitałowej Polmlek Fortuna zajmuje się produkcją soków z owoców i warzyw. Grupa kapitałowa Polmlek prowadzi działalność przede wszystkich na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Działalność Rolmlecz koncentruje się na skupie mleka oraz jego sprzedaży do podmiotów produkcyjnych z Grupy Lacpol, produkcji i dystrybucji materiałów opakowaniowych i transporcie drogowym. Rolmlecz jest największym wspólnikiem Lacpol, który jest podmiotem dominującym Grupy Lacpol. Podmioty z Grupy Lacpol działają głównie na rynku produkcji oraz sprzedaży produktów mleczarskich. Głównymi produktami wytwarzanymi w zakładach produkcyjnych należących do Grupy Lacpol są: sery dojrzewające, śmietana, jogurt, maślanka, twaróg, masło, produkty w proszku, napoje mleczne. Rolmlecz oraz Grupa Lacpol prowadzą działalność przede wszystkim na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz