Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Polnord odblokowany przez sąd. Akcje dewelopera poszły w górę

3
Podziel się

Ratunkowa emisja akcji Polnordu powinna dojść do skutku. Sąd oddalił pozwy dwóch właścicieli, którzy chcieli zablokować transakcję. W jej wyniku kontrolę nad spółką przejmie węgierska firma.

Polnord dostał zielone światło dla finalizacji emisji akcji.
Polnord dostał zielone światło dla finalizacji emisji akcji. (East News, Adam Burakowski/REPORTER)
bDzvDRdx

Opisywaliśmy już problemy czołowego polskiego dewelopera, który na przełomie roku pilnie potrzebował grubo ponad 100 mln zł na spłatę zobowiązań wobec kontrahentów.

Kołem ratunkowym miała być emisja akcji. Z pieniędzmi pod koniec grudnia przyszła węgierska firma Cordia International, która za prawie 64 mln papierów miała dać 137,5 mln zł, a więc dokładnie tyle, ile potrzeba na spłatę długów. W konsekwencji Węgrzy przejmą kontrolę nad Polnordem. Zgodę na to wydali już nawet urzędnicy UOKiK.

Gdy wydawało się, że sytuacja jest już jasna, do głosu doszło dwóch akcjonariuszy - główny Hanapeta Holdings i Ashbridge, którzy złożyli do sądu pozwy o stwierdzenie nieważności emisji. Tym samym dążąc do zablokowania transakcji.

bDzvDRdz
Zobacz także: Problemy Polnordu. Brakuje przepisów zabezpieczających lokatorów

Zarząd Polnordu wskazywał na bezzasadność wniosków. Teraz stanowisko firmy potwierdził sąd. Oddalił wniosek Hanapety, a pozew Ashbridge zwrócił wnioskodawcy, uznając go za niewniesiony.

Na tę chwilę nie ma więc formalnych przeszkód do dokończenia transakcji, a więc wpłaty 137 mln zł i przejęcia kontroli nad deweloperem przez Cordię.

bDzvDRdF

Z takiego obrotu spraw wyraźnie zadowoleni są inwestorzy. Na giełdzie w Warszawie zaraz po publikacji komunikatu akcje Polnordu poszły w górę. Środowa sesja zakończyła się wzrostem kursu o 7 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzvDRea
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
=r=o=b=o=
12 miesięcy temu
sędzia zarobił
Dom
12 miesięcy temu
Ci Węgrzy a może polska spółka zarejestrowana na Węgrzech ha ha tzw wyższa kultura bankowości nie na łeb kowalskiego
TA GIEŁDA TO ...
12 miesięcy temu
TAKY SAM JAK DEWELOPER
bDzvDReb