Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier: Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

19
Podziel się:

Rząd nie planuje wprowadzać rozwiązań określanych jako test przedsiębiorcy, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

"Za godzinę lecę do Brukseli, gdzie będę mówił o naszych sukcesach w ograniczaniu luki VAT i CIT. Ale jeszcze zanim wystartuję, chcę jasno powiedzieć, bo widzę, że sprawa ciągle wywołuje emocje: NIE BĘDZIE ŻADNEGO TESTU PRZEDSIĘBIORCY" - napisał Morawiecki na swoim profilu w serwisie Twitter.

Dzisiejsza "Rzeczpospolita" na pierwszej stronie opublikowała list samozatrudnionego w sprawie testu przedsiębiorcy i zaadresowała go do premiera.

Autor na własnym przykładzie pokazuje, jak destrukcyjny dla jego sytuacji finansowej, ale także osobistej, rodzinnej, może być ten mechanizm, wskazała redakcja

"O ile pamiętam, rząd wpisał coś ponad miliard dochodów z testu przedsiębiorcy. Na pierwszej linii jest ze 150 tys. osób. Wśród nich ja. Jeżeli każdą z nich załatwią na choćby połowę kwoty, jaką wyżej wyliczyłem, budżet teoretycznie mógłby dostać ekstra 22,5 mld zł. Ale tylko na papierze, bo szanse na realną zapłatę choćby jednej dwudziestej są marne, gdy z tych ludzi zrobi się chodzące trupy" - napisał przedsiębiorca.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(19)
krzysztofiak ...
3 lata temu
nie do konca rozumiem to cale zamieszanie z testem ale ufam premierowi i wierze ze nie pozwoli on na zadne "niegodziwosci".....
Michał :P
3 lata temu
Capslock musi świadczyć o tym, że premier chciał dobitnie a jednocześnie z nutką irytacji podkreślić, że ludzie są denerwujący z tymi spekulacjami ;) i ma rację
Antychytrus
3 lata temu
Konstytucja dla biznesu. Zakładam się o 10zł , że testu nie będzie , będą tylko zwykłe kontrole. Kasa musi się zgadzać. Pinokia pokazał gdzie skarbówka ma szukać środki na wszystkie plusy. Wracajcie ludziska z emigracji , zakładajcie firmy , najlepiej jednoosobowe. Kilka osób w Polsce poważnie myśli ,że już czs zgasić światło i pracować dla niemca.
Pawłowicz
3 lata temu
Nie rozumiem większości komentarzy chwalących pana Mateusza "półtorej roku" Morawiec kiego. Najpierw powiedział, że wprowadza test teraz mówi, że nie. Mamy sytuację gdzie sam wywołuje zamęt a po wycofaniu się jest chwalony. Za co?
erol
3 lata temu
Morawiecki zna się dobrze na ekonomii a jego partia ma słuszne podejście do gospodarki. Dobra decyzja !