Notowania

giełda
14.11.2019 12:10

Prezydent desygnował Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów

Prezydent Andrzej Duda desygnował premiera Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mam nadzieję, że te 4 lata są rozbiegiem, a kolejne 4 lata będą skokiem rozwojowym, który pokaże Polakom, że mogą żyć na poziomie europejskim" - powiedział Morawiecki podczas uroczystości.

We wtorek prezydent przyjął dymisję Rady Ministrów i powierzył jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej.

W ub. piątek Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. Ministerstwem Finansów pokieruje Tadeusz Kościński - dotychczasowy wiceminister tego resortu. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz obejmie Ministerstwo Rozwoju wraz z działem budownictwo oraz planowanie przestrzenne i turystyka.

W nowym rządzie nie będzie Ministerstwa Energii. Jego kompetencje dotyczące nadzoru nad sektorami energii i węgla zostaną przeniesione do nowego ministerstwa nadzoru właścicielskiego (oficjalnej nazwy jeszcze nie podano) na czele z Jackiem Sasinem. Z Ministerstwa Środowiska wyodrębniony zostanie resort klimatu na czele z Michałem Kurtyką. Powstanie ponadto Ministerstwo Zarządzania Funduszami, którym ma kierować Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Nowym ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej będzie Marlena Maląg.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz