Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
02.07.2020 11:12

Program Moja woda wystartował. Nawet 5 tys. zł dopłaty

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Moja Woda", podało Ministerstwo Klimatu (MK).

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

"Moja Woda" to program przygotowany na rzecz łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

MK oraz NFOŚiGW zainwestują 100 mln zł w łagodzenie skutków suszy w Polsce. Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80% kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r., podano.

"'Moja Woda' to program, który pozwoli na sfinansowanie aż 20 tys. instalacji przydomowej retencji. Dzięki tym inwestycjom zostanie zatrzymanych 1 mln m3 rocznie w miejscu opadu wody, a więc na prywatnych działkach. Co oznacza, że ten 1 mln m3 wody odciąży kanalizację i zmniejszy ryzyko podtopień w wyniku deszczów nawalnych" - podkreślił minister klimatu Michał Kurtyka, cytowany w komunikacie.

Finansowaniem objęto zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Dzięki temu wody te nie będą odprowadzane na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp. Otrzymane wsparcie będzie można przeznaczyć na przewody odprowadzające wody opadowe, zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania bądź innego sposobu wykorzystania zatrzymanej wody, wskazano również.

Program "Moja Woda" będzie realizowany w latach 2020-2024, przy czym podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2020

monikaCiekawe gdzie ruszył, dzwoniłam od rana i w oddziale nic nie wiedzą, nawet jak wniosek wygląda, czy wnioskować osobiście czy internetowo, siedzą i … Czytaj całość

02-07-2020

WodaŹle wybrałas nr ,bez problemu można się dodzwonić

Rozwiń komentarze (2)