Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Projprzem Makrum podtrzymuje cele dotyczące przychodów na l. 2020-2022

0
Podziel się

Projprzem Makrum po wynikach za ubiegły rok podtrzymuje cele dotyczące przychodów na lata 2020-2022 zaprezentowane w strategii w 2017 r., poinformował prezes Piotr Szczeblewski.

Projprzem Makrum podtrzymuje cele dotyczące przychodów na l. 2020-2022
bDSweFhN

"Nasze założenia przychodowe zaprezentowane w 2017 r. nie zmieniły się" - powiedział Szczeblewski podczas webinarium wynikowym za 2018 r.

Dodał, że spółka po raz pierwszy przyjęła tę formę prezentacji wyników, zaznaczając że jeśli jej odbiór będzie pozytywny, będzie powracać do organizacji webinarów przy okazji ważnych wydarzeń w spółce.

Celem spółki Projprzem Makrum na 2020 r. jest osiągnięcie skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w wysokości 321 mln zł. W 2022 przychody dla wszystkich segmentów działalności mają wynieść 445 mln zł.

bDSweFhP

"Na ten rok planowana jest modernizacja i rozbudowa naszego zakładu w Koronowie. W maju powinniśmy otrzymać pozwolenie na pracę. Chcemy zwiększyć moce produkcyjne, tak, aby w 2020 rou móc odpowiedzieć na zwiększone zapotrzebowanie na nasze systemy przeładunkowe czy systemy parkingowe" - powiedział Szczeblewski.

W zakresie budownictwa przemysłowego spółka nadal chce koncentrować się na projektach o wartości ok. 30 mln zł z perspektywą wypracowania wyższych marż.

"Jeżeli pojawia się na rynku nieco większe projekty to też będziemy nimi zainteresowani przy jednoczesnym dbaniu o osiągnięcie odpowiednich rentowności" - dodał.

Obecnie spółka realizuje w tym segmencie projekty dla takich spółek jak: Luvena, Starion Poland, Serveone, Shapers' Polska.

bDSweFhV

"W przypadku systemów parkingowych to przychód jaki chcemy zanotować to ok 20 mln zł w tym roku. Portfel zamówień Modulo Parking przekracza obecnie tysiąc miejsc parkingowych" - powiedział Szczeblewski.

Dodał, że w tym roku spółka chce skupić się także na rentowności systemów parkingowych i ich poprawie, stopniowym zwiększeniu przychodów w segmencie budownictwa przemysłowego czy przejściu z części produkcyjnej na inżynieryjną - co wiąże się także z dalszą sprzedażą części maszyn.

"Chcielibyśmy także wyjść mocniej ze sprzedażą systemów parkingów za granicę" - dodał Szczeblewski.

Przychody grupy w 2018 roku wyniosły 262 mln zł i wzrosły o 31,5% w porównaniu z 2017 r. EBITDA wyniosła 20 mln zł i była o 7,5% wyższa r/r. Projprzem Makrum odnotowało także 11,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 10,49 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 7,16 mln zł wobec 7,86 mln zł zysku rok wcześniej.

bDSweFhW

Jak podała wcześniej spółka, kurs akcji Projprzem Makrum wzrósł w 2018 roku o ponad 46%. Ponadto, we wrześniu spółka podzieliła się ze swoimi akcjonariuszami zyskiem, wypłacając dywidendę w wysokości 1,10 zł na akcję. Suma ta, pierwotnie ustalona na 1 zł, została podwyższona na wniosek jednego z uczestników walnego zgromadzenia.

Grupa Przemysłowa Projprzem Makrum S.A. działa w prawie 40 krajach na 3 kontynentach. Grupa prowadzi działalność w segmentach systemów przeładunkowych, budownictwa przemysłowego oraz konstrukcji stalowych i systemów parkingowych. Projprzem Makrum S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 roku. Od 2016 roku spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Immobile S.A.

bDSweFiq
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)