Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pure Biologics ma umowę z NCBR o dofinansowanie projektu lekowego

0
Podziel się:

Pure Biologics zawarło umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) o dofinansowanie projektu lekowego obejmującego "Opracowanie terapii na bazie immunoligandów rekrutujących układ immunologiczny do walki z nowotworem" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Priorytet I: Wsparcie Prowadzenia Prac B+R Przez Przedsiębiorstwa, Działanie 1.2: Sektorowe programy B+R, Program sektorowy: InnoNeuroPharm). Zgodnie z treścią umowy o dofinansowanie całkowity koszt realizacji projektu wynosi 39,9 mln zł, a przyznana wysokość dofinansowania wynosi 30,1 mln zł.

Pure Biologics ma umowę z NCBR o dofinansowanie projektu lekowego
bFfChURh

"Planowany okres zakończenia i kwalifikowalności kosztów dla projektu kończy się w dniu 31 grudnia 2023 r. Wkład własny projektu w wysokości 9,8 mln zł emitent zamierza pokryć z kapitału pozyskanego w ramach emisji akcji. Wsparty dofinansowaniem NCBR projekt będzie realizowany w spółce pod nazwą PureActivator z identyfikatorem PB003" - czytamy w komunikacie.

Projekt ten będzie stanowił istotną pozycję w "pipeline" projektów lekowych spółki w segmencie terapii immunoonkologicznych. Terapeutyczne wyniki uzyskane w trakcie realizacji projektu będą mogły być zastosowane w pierwszej kolejności w terapii niedrobnokomórkowego raka płuc, podano również.

Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna zajmująca się produkcją i oczyszczaniem wysokiej jakości białek rekombinowanych oraz selekcją rekombinowanych przeciwciał do zastosowań biomedycznych i diagnostycznych. Od grudnia 2018 r. jest notowana na rynku NewConnect.

bFfChURK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)