Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafalska: Rząd przyjmie projekt dot. rozszerzenia 500+ w ciągu 2 tygodni

1
Podziel się:

Warszawa, 05.04.2019 (ISBnews) - Projekt ustawy rozszerzającej program Rodzina 500+, uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów i najdalej za dwa tygodnie będzie rozpatrywany na posiedzeniu Rady Ministrów, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rafalska: Rząd przyjmie projekt dot. rozszerzenia 500+ w ciągu 2 tygodni
bEKsoqSZ

"500+ na każde dziecko ma wejść w życie od 1 lipca. Więc myślę, że być może już w przyszłym tygodniu ten projekt stanie na Radzie Ministrów, albo jeszcze następnym tygodniu - a potem trafi to do parlamentu. Projekt jest kończony - był na Komitecie Stałym Rady Ministrów i został przyjęty" - powiedziała Rafalska w wywiadzie dla Radia Wnet.

Podczas prezentacji mapy drogowej realizacji programu Nowa Piątka PiS na początku marca Rafalska mówiła, że projekt dotyczący rozszerzenia programu 500+ na każde dziecko ma zostać przyjęty przez rząd w połowie kwietnia. Do końca kwietnia zakładała trwanie prac w parlamencie, a do połowy maja - podpis prezydenta i wejście w życie przepisów 1 lipca.

Pod koniec lutego Rafalska mówiła, że roczny koszt programu Rodzina 500+, uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego wyniesie ok. 40 mld zł.

bEKsoqTb

Obecnie ze świadczenia 500+ korzysta ok. 3,6 mln dzieci. Dzięki zmianom w programie świadczenie to otrzyma ok. 6,8 mln.

Program "Rodzina 500+" ruszył 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.

bEKsoqTC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
sylwia
3 lata temu
i tak powinno byc bravo PiS!!!!!!!