Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
08.10.2019 11:39

Randstad: Wyjazd do pracy za granicę rozważa 24% pracowników

Warszawa, 08.10.2019 (ISBnews) - Odsetek pracowników rozważających wyjazd do pracy za granicę w ciągu najbliższego roku wyniósł 24% i jest opcją najczęściej rozważaną przez osoby do 29. roku życia z wykształceniem podstawowym, wynika z 37. edycji "Monitora Rynku Pracy" Instytutu Badawczego Randstad. Natomiast 70% badanych (o 1 pkt proc. mniej niż przed kwartałem) oczekuje, że znajdzie pracę co najmniej tak dobrą, jak obecna.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Branże, które najbardziej mogą spodziewać się odpływu pracowników to: budownictwo, finanse, hotelarstwo i gastronomia. Powodami, dla których Polacy rozważają wyjazd za granicę są lepsze zarobki i warunki pracy. Najbardziej popularne kraje to: Niemcy, Wielka Brytania i Holandia" - czytamy w raporcie.

Odsetek pracowników rozważających wyjazd do pracy za granicę z powodów zarobkowych i zatrudnienia lepszych warunkach wyniósł 63%.

Badanie ponadto wykazało, że o 2 pkt proc. wzrósł odsetek pracowników w III kw. br., którzy zmienili pracę w ostatnim półroczu, a głównym powodem zmiany była chęć rozwoju zawodowego, na drugie miejsce ponownie spadło wyższe wynagrodzenie u nowego pracodawcy.

Do 3 miesięcy wzrósł w skali kraju czas poszukiwania pracy z 2,5 w II kw. br.

Odsetek osób, które oczekują, że w przypadku utraty pracy znajdą nowe, jakiekolwiek zatrudnienie nieco wzrósł do 89% w III kw. br. wobec 88% kwartał temu i 88% rok temu,

Sondaż został przeprowadzony metodą CAWI w grupie respondentów 18-64 lat, pracujących minimum 24 h/tydzień w dniach 2-12 września 2019 roku. Próba wyniosła ok. 1 000 osób.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

LesioCienko to widzę gospodarka z braku ludzi eksploduje z przemeczenia

08-10-2019

MikołajPraca za granicą się opłaca. Sam jeżdżę z pod Wrocławia do Hanower. Znalazłem dobrego przewoźnika vipmartour, który zabiera mnie spod domu i dowozi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)