Notowania

technologie
09.09.2019 15:26

Red Dev Studio chce zadebiutować na NewConnect w II połowie września

Warszawa, 09.09.2019 (ISBnews) - Red Dev Studio planuje debiut na NewConnect w drugiej połowie września, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Debiut na NewConnect to pierwszy etap budowania marki Red Dev Studio na rynku. Spółka planuje rozbudowę wydanych do tej pory gier oraz pracę nad nowymi produkcjami, jak również poszerzenie listy platform, na które wydaje gry, co pozwoli na szybszy rozwój i dywersyfikację źródeł przychodów" - czytamy w komunikacie.

"Pierwsza połowa 2019 roku była dla nas bardzo intensywna. Oprócz tworzenia i współtworzenia nowych tytułów, koncentrowaliśmy się na przygotowaniach do wejścia na NewConnect. Z jednej strony dużo czasu poświęcaliśmy na proces produkcji gier, z drugiej strony intensywnie przygotowywaliśmy się do debiutu. Dodatkowo w tym roku planujemy jeszcze wydać nowe produkcje na Nintendo Switch - już niebawem ogłosimy nowe projekty" - powiedział założyciel i prezes Red Dev Studio Wojciech Sypko, cytowany w komunikacie.

Red Dev Studio dotychczas wydało 4 tytuły. Pierwszy z większych projektów firmy, Professor Madhouse, odnotował ponad 30 tys. pobrań. Bardzo dobry wynik uzyskał także Chicken Rider, który na rynku pojawił się w lipcu 2018 roku. Już tydzień po premierze grę pobrano ponad 20 tys. razy (tylko na iOS), natomiast na platformie Steam liczba pobrań pozwoliła grze objąć prowadzenie w kategorii ,,popularne nowości". Spółka wydała również takie tytuły jak rozbudowana gra platformowa Down to Hell czy Powertris, wymieniono w komunikacie.

"W najbliższych planach spółki znajduje się m.in. ukończenie prac nad produkcją gry Zone Anomaly, która wpisuje się w głośny ostatnio temat katastrofy nuklearnej. We współpracy z Ultimate Games trwają także prace nad przeniesieniem Down to Hell na platformę Nintendo Switch. Gra powinna pojawić się w sklepie Nintendo w ciągu kilku nadchodzących tygodni" - czytamy dalej.

Red Dev Studio powstało w kwietniu 2016 roku, rozpoczynając działalność jako start-up gamingowy. Obecnie, jako wydawca i producent gier, specjalizuje się w tytułach wyróżniających się nietypową fabułą i atrakcyjną oprawą graficzną.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz