Notowania

transport
15.03.2019 17:15

Rekord Lufthansy. Obsłużyła w Polsce 2,85 mln pasażerów

Linie lotnicze należące do Lufthansa Group obsłużyły w Polsce w 2018 roku rekordową liczbę 2 852 019 pasażerów, co oznacza wzrost o 10,7%.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Lufthansa Group obsłużyła w Polsce rekordowe 2,85 mln pasażerów w 2018 r.

- Lufthansa Group odnotowała znaczący wzrost liczby pasażerów przewożonych z i do Polski w 2018 roku. Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS, Eurowings i Brussels Airlines, czyli linie wchodzące w skład grupy, przewiozły rekordową liczbę 2 852 019 pasażerów, o 10.7% więcej niż w roku ubiegłym - czytamy w komunikacie spółki.

Najchętniej wybieranymi kierunkami lotów międzykontynentalnych Lufthansa Group wśród pasażerów z Polski były: Nowy Jork, Miami, San Francisco, Szanghaj, Los Angeles, Chicago, Waszyngton i Hongkong.

Wśród miast europejskich największą popularnością, poza portami węzłowymi we Frankfurcie, Monachium, Zurychu i Wiedniu, cieszyły się: Bruksela, Barcelona, Paryż, Madryt i Mediolan.

Oglądaj też: Linie lotnicze pod lupą internautów

- Ciągła poprawa naszych wyników potwierdza wieloletnie zaangażowanie Lufthansa Group na polskim rynku i jego ogólny rozwój. Polska jest krajem z największą obecnością Lufthansa Group w Europie Środkowo-Wschodniej i jednym z najważniejszych rynków na całym kontynencie. W letnim rozkładzie rejsów zaoferujemy 394 połączeń tygodniowo z dziewięciu polskich miast: Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Łodzi i Rzeszowa - powiedział Frank Wagner, country manager Lufthansa w Polsce.

Od marca 2018 roku z Lufthansą do Monachium można dolecieć jednym z siedmiu cotygodniowych rejsów z Katowic i jednym z pięciu z lotniska w Łodzi. Dzięki uruchomieniu połączenia między Łodzią a stolicą Bawarii dziewięć polskich lotnisk zawitało w siatce połączeń Lufthansa Group.

- W tym roku mija 15 lat, od kiedy samoloty Lufthansa Group po raz pierwszy pojawiły się na pasach startowych lotniska w Gdańsku. Od 1 kwietnia 2019 roku Swiss zaoferuje zaś nowe połączenie do Zurychu. Dzięki niemu pasażerowie podróżujący z Gdańska zyskają dostęp do kolejnego - po Frankfurcie i Monachium - portu węzłowego i globalnej siatki połączeń - czytamy w komunikacie grupy Lufthansa.

Samoloty Lufthansa Group docierają do 343 miast w sezonie letnim 2019. Obecnie flota składa się z 763 maszyn (stan na grudzień 2018 r.), a do 2025 roku będzie sukcesywnie powiększana o nowe samoloty. W 2018 roku Lufthansa Group zatrudniała około 135 tysięcy pracowników i osiągnęła sprzedaż na poziomie 35,8 mld euro.

 Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2019

kxBrawo Lufthansa Group. Rozwijajcie się nadal. Zwiększajcie wciąż udział na polskim rynku. Lufthansa- najchętniej wybierana linia lotnicza wśród … Czytaj całość

16-03-2019

AbuuuLufthansa to taki droższy Ryanair. Klasa biznes zarówno w Europie jak i miedzykontynentalna to żart w porównaniu do konkurencji.

15-03-2019

RomanTo po co nam ✈ LOT

Rozwiń komentarze (3)