Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
06.03.2020 08:44

Ringier Axel Springer złożył wniosek do UOKiK w zw. z przejęciem MZN Property

Ringier Axel Springer Media AG (RASMAG), Jarosław Święcicki, Dariusz Piszczatowski, Wondelay Investments Ltd, Alterium Holding oraz Sui Generis Investments Ltd złożyli wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, który będzie działał głównie na rynku/segmentach internetowych portali ogłoszeniowych, przede wszystkim ogłoszeń nieruchomościowych, podał Urząd. Wniosek ma związek z planowanym przez RASMAG przejęciem MZN Property.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 3 marca br., sprawa jest w toku.

"W związku z transakcją polegającą na nabyciu przez Ringier Axel Springer Media AG z siedzibą w Zurychu znacznego pakietu akcji MZN Property S.A. z siedzibą w Warszawie oraz planowaną konsolidacją działalności grupy MZN i działalności Gratka sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie (spółki RASMAG), zgłaszana koncentracja polega na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy przez RASMAG, Jarosława Święcickiego, Dariusza Piszczatowskiego, Wondelay Investments Ltd z siedzibą na Cyprze, Alterium Holding sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie oraz Sui Generis Investments Ltd z siedzibą na Cyprze (akcjonariusze mniejszościowi)" - czytamy w komunikacie.

RASMAG jest zintegrowaną spółką multimedialną działającą w Europie Środkowej i Wschodniej. Główny przedmiot działalności grupy RASMAG obejmuje działalność wydawniczą w formie drukowanej i cyfrowej, a także działalność portali internetowych.

Akcjonariuszami mniejszościowymi są (i) osoby fizyczne, które w rzeczywistości nie prowadzą w istotnym zakresie działalności rynkowej lub (ii) spółki holdingowe/inwestycyjne (za pośrednictwem których osoby fizyczne posiadają akcje w MZN).

Pod koniec lutego br. Ringier Axel Springer Media AG ogłosił wezwanie na 100% akcji spółki MZN Property po cenie 1,97 zł za sztukę. Zapisy będą przyjmowane od 23 marca do 24 kwietnia br.

MZN Property podał wcześniej, że w wyniku prowadzonych przez strony negocjacji, zawarł umowę inwestycyjną z Ringier Axel Springer Media (RASM). Na podstawie umowy RASM zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do nabycia 100% akcji MZN Property po cenie 1,97 zł za sztukę.

MZN Property jest właścicielem budowanej wokół serwisu Morizon.pl platformy nieruchomościowo-finansowej OneStopShop, która ułatwia użytkownikom proces transakcji na rynku nieruchomości. Platforma udostępnia funkcjonalności w zakresie sprzedaży oraz wyszukiwania i finansowania nieruchomości. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl. W skład Grupy MZN Property wchodzą m.in. spółki Grupa Morizon, Lendi (pośrednictwo finansowe) i Finpack (m.in. software). Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, budownictwo, nieruchomości, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz