Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie HH Technology na decyzję ws. PCC Exol

0
Podziel się:

Warszawa, 28.03.2019 (ISBnews) -  Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił w całości złożone przez HH Technology zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego we Wrocławiu z 28 stycznia 2019 r., oddalające wnioski o zabezpieczenie roszczenia o zaniechanie naruszenia patentu nr 210255 ,,Sposób wytwarzania alkoksylantów i urządzeń do realizacji tego sposobu", złożone przeciwko PCC Rokita oraz PCC Exol, podał PCC Exol. 

Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie HH Technology na decyzję ws. PCC Exol
bFfCrEet

"Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie zgadzając się z oceną przedstawioną przez Sąd Okręgowy, iż w sprawie nie zostały spełnione przesłanki niezbędne do udzielenia HH Technology zabezpieczenia" - czytamy w komunikacie.

Sąd Apelacyjny stwierdził, że spółka przedstawiła rzetelne i wiarygodne dowody potwierdzające, że korzysta ze spornej technologii na podstawie licencji udzielonej spółce przez uprawniony podmiot. Sąd Apelacyjny podkreślił również, że HH Technology nie uprawdopodobnił naruszenia patentu, wskazując na niewielką wiarygodność środków dowodowych przedłożonych przez tę firmę. Ponadto zdaniem sądu, HH Technology nie uprawdopodobnił także istnienia interesu prawnego w uzyskaniu zabezpieczenia, a obie przesłanki tj. uprawdopodobnienie roszczenia oraz interesu prawnego muszą wystąpić kumulatywnie, aby zabezpieczenie mogło być udzielone, podano także.

Postanowienie Sądu Apelacyjnego jest prawomocne i HH Technology nie przysługuje od niego zażalenie.

bFfCrEev

PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jedynym producentem surfaktantów anionowych i niejonowych w Polsce. Od 2012 r. akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdy.

bFfCrEeW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)